Friss hírek

|<(1) <(8) 9 10 [11]
2020. július 01.

A veszélyhelyzet megszűnésével új szabályok léptek életbe a Szegedi Tudományegyetemen, amelyek érintik a felvételizők és a hallgatók nyári programjait, valamint a tanévkezdést.

2020. június 29.

2020. július 1-től újra nyitva tart az Agrártudományi Szakkönyvtár

2020. június 19.

Itt az alkalom, hogy megmutasd a kreativitásodat, egyéni látásmódodat! Oszd meg a négy másik EUGLOH egyetem közösségével a kedvenc képedet arról, hogy milyen most a tanulás!

2020. június 09.

A leadás határideje, helyszíne: 2020. szeptember 10.

2020. június 04.

2020-2021 call for applications for a National Higher Education Scholarship

2020. május 26.

A Közbeszerzési Kiválósági Díj - 2020 elnyerésére

Felsőoktatási intézmények tanulói számára

2020. május 07.

Két hónap alatt harmincnál is több orvos- és élettudományi projektet kezdeményeztek a Szegedi Tudományegyetemen a koronavírussal kapcsolatban. Az SZTE részt vesz egy ígéretes antivirális szer klinikai vizsgálatának előkészítésében, emellett az intézmény átfogó genetikai kutatást indított és tömeges szűrési módszerek fejlesztésében is közreműködik. A kutatások a betegség minden szakaszára kiterjednek, kezdve a megelőzéstől és a diagnosztikától a korai és intenzív terápiákon át egészen a rehabilitációig.

2020. május 15.

A program címe: Biomedical Data Processing and Global Aspects of COVID-19

2020. április 16.

A kormány döntése értelmében azon volt hallgatók is megkaphatják a felsőfokú végzettséget igazoló dokumentumot, akik nyelvvizsga hiányában nem vehették át oklevelüket.

2020. május 04.

Hirdetmény a védelmi intézkedésekről szóló 168/2020. (IV. 30.) Korm. rendelet 7. §-ának rendelkezéseivel kapcsolatban.

2020. április 20.

Idén is lehetőség van adója 1%-ának felajánlásával támogatni a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának alapítványát

2020. április 17.

Az új koronavírus terjedésének megfékezése miatt kihirdetett egészségügyi veszélyhelyzetben Magyarország Kormánya a jogszerűen Magyarországon tartózkodó külföldi állampolgárok védelme érdekében a 85/2020. (IV.5.) kormányrendelettel elrendelte a magyarországi tartózkodásra jogosító okmányok automatikus meghosszabbodását az alábbiak szerint.

2020. április 17.

Új, az online oktatással kapcsolatos felületet hoztak létre az SZTE-n, hogy egy helyen legyen elérhető a március 23-a óta működő digitális oktatással kapcsolatos minden fontos információ.

2020. április 15.
2020. március 31.

Az alábbi gyűjteményben szakirodalmi forrásokat ajánlunk hallgatók számára. Ezek között a számos tankönyvet is meg lehet találni, illetve hazai és nemzetközi kutatásokból, folyóiratokból, lexikonokból és egyéb formátumokból is lehet meríteni.

2020. március 31.

Fertőzőbb-e a koronavírus, ha félünk tőle? A Ködpiszkáló blogot alapító dr. Csupor Dezső, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar docense, a tévhitek ellen a hiteles információkat közérhető cikkekbe foglalta eddig. A koronavírus terjedése óta a legnépszerűbb videomegosztó csatornán elhelyezett képes üzenetekben harcol az álhírek ellen. A tudománynépszerűsítő tudóst a COVID-19 vírushoz hasonlóan veszélyes „koronás tévhitekről” is kérdeztük.

2020. március 19.

Megrendüléssel tájékoztatjuk Karunk polgárait és örökös kollégáinkat, hogy Dr. habil. Molnár Imre nyugalmazott főiskolai tanár, Karunk volt főigazgató-helyettese, a Növénytermesztési és Kertészeti tanszék egykori vezetője elhunyt.

|<(1) <(8) 9 10 [11]