64 hallgató kapta meg oklevelét a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának DIPLOMAÁTADÓ ÜNNEPI KARI TANÁCSÜLÉSÉN köztük 32-en kiváló minősítéssel. A mezőgazdasági mérnöki alapképzési szakon, angol nyelven 12-en szereztek diplomát. Szakirányú továbbképzési szakon 28-an vehették át diplomájukat. Közülük precíziós agrárgazdálkodási szakirányú továbbképzési szakon 11 fő, mezőgazdasági értékbecslő szakirányú továbbképzési szakon 1 fő, vadgazdálkodási igazgatási szakirányú továbbképzési szakon 10 fő, növényvédelmi szakmérnök szakirányú továbbképzési szakon 6 fő szerzett végzettséget. Felsőoktatási szakképzésben 24-en vehették át oklevelüket az ünnepségen: 3 ménesgazda, 10 gyógy- és fűszernövények és 11 mezőgazdasági felsőoktatási szakképzésben végzettséget szerzett hallgató ünnepelhetett.
Nagyon nagy a kereslet a mezőgazdaságban a munkaerőre, így könnyen el tudnak helyezkedni a frissen végzett hallgatók – mondta Dr. Mikó Edit az SZTE Mezőgazdasági Karának dékánja. Akár a nagyüzemi növénytermesztés és állattenyésztés terültén, vagy saját gazdaságot alapítva, működtetve, illetve közigazgatási feladatokat ellátva, valamint szakmérnökként tevékenykedve is dolgozhatnak a most végzettek. Dr. Mikó Edit beszédében az élethosszig tartó tanulás jelentőségére hívta fel a figyelmet. A mezőgazdaság gyorsan változik, folyamatos felkészültséget igényel, ezért arra kérte az ünneplőket, hogy folyamatosan újítsák meg tudásukat szakterületükön, hogy ugyanilyen naprakész tudással rendelkezzenek, mint amivel a Kar most kibocsátotta őket.
Prof. Dr. Kónya Zoltán, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese beszédében kiemelte, hogy a diplomaátadó alkalom arra, hogy egy pillanatra a frissen végzettek megálljanak és tudjanak örülni a megszerzett tudásnak és megünnepeljék magukat. Majd a rektorhelyettes a Pókember című filmből idézett: „A nagy hatalommal nagy felelősség jár” – emlékeztetett a megszerzett végzettség súlyára, és személyes valamint szakmai életükben is sikereket kívánt a hallgatóknak. Hozzátette, a diplomások immár a Szegedi Tudományegyetem nagy családjához tartoznak, arra kérte a fiatalokat, hogy ezt a köteléket sohase vágják el, az SZTE kapuja mindig nyitva áll előttük, ha még tovább szeretnének tanulni, vagy ha tanácsot kérnek, vagy ha munkájukkal növelnék tovább az intézmény rangját.
Dr. Berényi Károly, Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város alpolgármestere búcsúzott a hallgatóktól a város nevében, aki az iskola múltját és az intézményhez kapcsolódó személyes emlékeit idézte fel.
A végzősök nevében Zheng SiTing mezőgazdasági mérnöki alapképzési szakos hallgató (angol nyelven) és Horváth Tímea vadgazdálkodási igazgatási szakmérnök szakirányú továbbképzési szakos hallgató mondott búcsúbeszédet. Horváth Tímea felidézte a pandémia online oktatással telt időszakát, amely arra tanította meg, hogy az egyén önmagában sokkal nehezebben boldogul, mint egy összetartó csapatban.
Hallgatói elismerést is átadnak az eseményen. A megbecsülésben Yang SiYi mezőgazdasági mérnöki alapképzési szakos hallgató (angol nyelven) részesült, aki kiemelkedő tanulmányi eredményével és közösségért végzett munkájával járult hozzá a Kar hírnevének öregbítéséhez.
Az esemény egyik különlegessége volt, hogy a 2 évvel ezelőtt indított gyógy- és fűszernövények felsőoktatási szakképzésen idén végzett az első évfolyam.
A legidősebb diplomásunk 59 éves volt, külföldi végzőseink közül 7 fő kínai, 3 fő kenyai, 1 fő indiai és 1 fő pakisztáni hallgató szerzett diplomát.
Az ünnepségen 70. születésnapján köszöntötte az elnökség prof. dr. Makra László egyetemi tanárt, az SZTE MGK Gazdálkodási és Vidékfejlesztési Intézetének oktatóját, akinek ahhoz is gratulálhattak, hogy professor emeritus címet kapott a Szegedi Tudományegyetemtől.
Dékáni elismerő oklevelet vehetett át az ünnepségen dr. Süli Ágnes, a Kovács Gábor Takarmányvizsgáló Laboratórium vezetője, az SZTE MGK Állattudományi és Vadgazdálkodási Intézetének adjunktusa.
A diplomaátadón készült fényképek ITT letölthetők.