ARANYDIPLOMA ÁTADÓ ÜNNEPSÉG

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara tisztelettel meghívja Önt ARANYDIPLOMA ÁTADÓ ÜNNEPSÉGÉRE.

Időpont: 2022. augusztus 27. (szombat), 10.00 óra

Helyszín: SZTE Mezőgazdasági Kar, 6800 Hódmezővásárhely, Andrássy út 15., Sófalvy előadóterem

1972-ben vehették át állattenyésztő üzemmérnöki oklevelüket azok az ötven éve végzett hallgatók, akik az SZTE Mezőgazdasági Kar jogelődjében, az akkori Hódmezővásárhelyi Felsőfokú Mezőgazdasági Technikumból átalakult Élelmiszeripari Főiskola Állattenyésztési Karán fejezték be tanulmányaikat.

Díszoklevelet már korábban is adott ki a Kar az ötven éve végzett hallgatóknak, a most jubiláló több mint 20 öregdiák azonban az első igazi aranydiplomás évfolyam Karunk történetében.

2022. augusztus 27-én veheti át Aranydiplomáját többek között Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ elnöke, valamint Fodor Ferencné Feldhausz Gabriella, aki nemcsak öregdiákja, hanem munkatársa is volt az intézménynek, és több mint két évtizeden át vezette a Kar Tanulmányi Osztályát.

Az ünnepség kezdetén Dr. Jani Péter, az SZTE Mezőgazdasági Kar Dékáni Hivatalának vezetője idézi fel az 1972-es év legfontosabb eseményeit, majd Dr. Mikó Edit, az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja köszönti a megjelenteket. A díszoklevelek átadását követően pedig Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora mond beszédet. Az aranydiplomások nevében Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ elnöke mond köszönetet.

Az ünnepségen Koncz Barbara, az SZTE Mezőgazdasági Kar korábbi mezőgazdasági mérnöki szakos hallgatója énekel, gitáron kíséri Bugyi József.