Borito

Szoboravatóval és könyvbemutatóval ünnepeltek a növénytermesztők Szarvason

2022. június 21-én Szarvason a Holt-Körös partján került sor a Simonné Dr. Kiss Ibolya rizsnemesítő tiszteletére állított bronz szobor leleplezésére valamint rizstermesztési emlékérmek átadására a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és a Magyarországi Rizstermesztők és Feldolgozók Országos Szövetsége szervezésében.

Az ünnepség után az Árpád Szálló dísztermében került sor az Izsáki Zoltán-Kruppa József által szerkesztett Szántóföldi növények vetőmagtermesztése című tankönyv bemutatójára.

A tankönyv a MATE kiadásában jelent meg, amely a vetőmagtermesztéssel kapcsolatos legújabb ismereteket tartalmazza.

A rendezvényen sor került a könyv tiszteletpéldányainak átadására a szerzőknek, lektoroknak, valamint a támogatóknak.

A cikk szerzője:

Dr. habil. Jakab Péter, az SZTE MGK Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézetének egyetemi docense