geotop_nap_borito

Geotóp Nap lesz a Kiskunsági Nemzeti Park szervezésében

A program egyik túravezetője Dr. Hupuczi Júlia főiskolai docens lesz.

Geotóp Nap: Jégkorszak nyomában

Találkozó: 2022. október 8., 10:00 óra, Madaras, Madarasi Polgármesteri Hivatal (Madaras, Báthori u. 1.)
Részvételi díj: Ingyenes, de bejelentkezés szükséges.
Információ, jelentkezés: kizárólag online módon, a Jelentkezni szeretnék gombra kattintva és kitöltve az űrlapot 2022.10.07.,12:00 óráig. Max. 30 fő.

A dél-alföldi jégkori környezet változásainak egyik típuslelőhelye a Madarasi Téglavető földtani képződmény. A túra során bepillantást nyerhetünk a jégkorszak történetébe, kalandozhatunk a jégkorszaki ember egyik feltételezett táborhelyén.

Kedvező időjárás esetén a bemutatóhelyet gyalog, könnyű sétával keressük fel, melynek útvonala: polgármesteri hivatal - Szent István u. - Madarasi Marhajárás - Téglavető (löszfal) - polgármesteri hivatal. A geotúrához (akár kérékpárral, gépjárművel történő megközelítés esetén) közvetlenül a löszfalnál is lehet csatlakozni, ebben az esetben 10:30 óra körül érdemes a a téglavetőhöz érkezni.

Időtartam: 3 óra

Táv: gyalogtúra esetén oda vissza: 6 km, a bemutatóhely megtekintése esetén: 1 km

Túravezető: Balázs Réka (Kiskunsági Nemzeti Park Ig.), Dr. Hupuczi Júlia főiskolai docens, (Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar)

További részletek és jelentkezés ITT.

Öthalom földtani alapszelvény