A koronavírus sok problémát és nehézséget okozott, de hasznos tapasztalatokkal is járt. Rákényszerített bennünket olyan oktatási módszerek kipróbálására, amelyek hatékonynak bizonyultak, és most ezeknek a tapasztalatoknak a hasznát szeretnénk megosztani a hallgatóinkkal is.
Az új képzésünket ONLINE LEVELEZŐ OKTATÁS (blended learning) formában indítjuk
Ennek az a lényege, hogy az elméleti anyagot távoktatás formájában kapják meg a hallgatók, míg a gyakorlati képzés továbbra is közvetlen részvétellel zajlik olyan helyszínen, ahol a legalkalmasabb a hallgatók és az oktatás minősége szempontjából. Ezzel szemeszterenként 2-4 hosszú hétvégét (akár 100-200 ezer forintot) spórolunk a jelentkezőknek.
De nemcsak az utazási és szállásköltségekről van szó. Egy elfoglalt embernek az idő a legdrágább. Mi időt spórolunk önnek!
Önnek a távoktatás teljes rugalmasságot biztosít. Akkor és annyiszor nézi, olvassa, tanulja a leckéket, ahogy az önnek a legalkalmasabb. Addig gyakorolhatja az ellenőrző feladatokat, amíg jól nem megy - nincs stressz, nincs időkényszer. Az oktatók online és személyes (csoportos) konzultációs lehetőséget biztosítanak.
Előre összeállított letölthető programcsomagot és számítógép hardver ajánlást kínálunk, hogy ön akár a legelső naptól kezdve a képzés lényegét adó adatkezelést és adatfeldolgozást alaposan elsajátíthassa, és másfél év után, diplomával a kezében átfogó tudású precíziós szakmérnökként kezdhessen új karrierbe, ha ez a célja, vagy biztos kézzel irányíthassa a gazdasága precíziós átállását.
A képzés felelős vezetője:
Dr. Sisák István, tudományos főmunkatárs (sisak.istvan@szte.hu)
A képzés technikai vezetője:
Dr. Hupuczi Júlia, általános dékánhelyettes, főiskolai docens (hupuczi.julia@szte.hu)
A képzés online levelező rendszerű, a tanulmányi idő 3 félév.
A képzés önköltséges, részletfizetési lehetőséget biztosítunk.
Költségtérítési díj: 290.000 Ft/félév
A képzés célja:
Az agrár-digitalizáció megállíthatatlanul terjed. Meggyőződésünk szerint tíz éven belül a piaci viszonyok között működő mezőgazdasági vállalkozások többségében adat-alapú, tudásvezérelt precíziós gazdálkodást folytatnak majd, mert ezt a gazdasági környezet kikényszeríti. A Szegedi Tudományegyetem azoknak kíván segíteni, akik kezdetektől tudatos alakítói akarnak lenni e folyamatnak. Képzésünkben a fő hangsúlyt a drónos monitoringra helyezzük, ami várhatóan a leggyorsabb fejlődés előtt áll a precíziós mezőgazdaságon belül. Ha ön a Magyarországon elérhető legátfogóbb szemléletű képzésben részt kíván venni, várjuk jelentkezését.
2020 októberében a szakmérnök hallgatók DJI Agras T16 és Phantom 4 Multispectral drónok irányítását gyakorolják a MyActionCam Kft. szakembereivel
Ízelítőül álljon itt néhány a hallgatók által készített beszámolókból:
Lihi Attila (Topolya) beszámolója
Börcsök András (Bugac) beszámolója
Bárány Tamás (Szeged) beszámolója
Sarkadi Anita (Lőkösháza) beszámolója
Nagy sikerű drónos gazdatalálkozót szerveztünk 2020. február 7-én, amelynek az előadásai megtekinthetők itt.
A jelentkezés feltétele:
1.) Agrár szakterületen szerzett BSc, MSc, főiskolai vagy egyetemi diploma. Ebben az esetben precíziós agrárgazdálkodási szakmérnök megnevezésű diplomát kap a végzett hallgató.
2.) Műszaki, informatikai és természettudományi szakterületen szerzett BSc, MSc, főiskolai vagy egyetemi diploma. Ebben az esetben precíziós agrárgazdálkodási szakember megnevezésű diplomát kap a végzett hallgató.
A magas színvonalú képzés záloga, hogy munkánkat kiváló céges partnerek támogatják.
A drónos gyakorlati képzésben partnereink a MyActionCam Kft.
A modern gépek és a nagyvállalati rendszerek megismerését az Axiál Kft. segíti.
A precíziós mezőgazdasági jó gyakorlatokat bemutatja és szükség esetén a szakdolgozathoz szükséges precíziós adatbázist biztosítja a Bugaci Aranykalász Zrt.
A precíziós öntözéssel kapcsolatos gyakorlatok szemléltetésében a Magtár Kft. és a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. segít minket.
A jelentkezéshez mellékelni kell a felsőfokú végzettséget igazoló oklevél másolatát.
Kérjük, hogy a jelentkezéseket elektronikus formában a felveteli.mgk@szte.hu e-mail címre, vagy levélben az SZTE Mezőgazdasági Kar, 6800 Hódmezővásárhely, Andrássy út 15. címre küldjék.
A jelentkezési lap az intézmény Tanulmányi és Továbbképzési Osztályán személyesen kérhető, illetve ITT letölthető.
A képzés tanterve ITT letölthető.
A képzéshez kapcsolódó szakdolgozati témák letölthetőek ITT.