CEU

Nyilatkozat

Mély aggodalommal követtük az elmúlt napokban az Emberi Erőforrások Miniszterének a felsőoktatás törvényi szabályozásának módosítására irányuló javaslatát.

Fenntartva, hogy a javaslat lényegi motivációja és célja egyéb, jelenleg nem világos kérdéseket is érinthet, ez úton fejezzük ki azon hitünket, hogy kizárólag olyan felsőoktatás-politika lehet Magyarország számára eredményes, mely fokozza a kiváló intézmények kiválóságát, lehetőséget nyújt a tudás fejlesztésére, a tudás átadására.

A Közép-európai Egyetem (CEU) Magyarország nemzetközi mércével mért felsőoktatási kiválóságainak egyike, mely nem csupán oktatási és tudományos teljesítményével, hanem a társadalmi igényekre odafigyelő nyitottságával vívta ki elismertségét. Az e kiváló intézmény körül támasztott bizonytalanság nem csupán egy egyetem, hanem az egész magyar felsőoktatás működési környezetébe vetett bizalom megkérdőjeleződését jelenti. A Magyar Tudományos Akadémiához csatlakozva biztatjuk az Emberi Erőforrások Miniszterét a felmerült problémák zökkenőmentes, jogszabályi beavatkozást nélkülöző megoldására.

Szeged, 2017. április 3.

Prof. Dr. Balog h Elemér s.k.
az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar dékánja
Prof. Dr. Hohmann Judit s.k.
az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar dékánja
Prof. Dr. Bari Ferenc s.k.
az SZTE Általános Orvostudományi Kar dékánja
Dr. Marsi István s.k.
az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar dékánja
Prof. Dr. Szajbély Mihály s.k.
az SZTE Bölcsészettudományi Kar dékánja
Prof. Dr. Keszthelyi-Szabó Gábor s.k.
az SZTE Mérnöki Kar dékánja
Dr. Barnai Mária s.k.
az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar dékánja
Dr. Horváth József s.k.
az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja
Dr. Laczkóné Dr. Turzó Kinga s.k.
az SZTE Fogorvostudományi Kar dékánja
Dr. Mucsi László s.k.
az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar dékánja
Dr. Vilányi Márton s.k.
az SZTE Gazdaságtudományi Kar dékánja
Prof. Dr. Tóth Péter s.k.
az SZTE Zeneművészeti Kar dékánja