fo01

ARANYKALÁSZOS GAZDA ÉS MÉHÉSZ TANFOLYAMOK HÓDMEZŐVÁSÁRHELYEN

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara, Hódmezővásárhely, kellő számú jelentkező esetén önköltséges aranykalászos gazda és méhész OKJ-s szakképesítéseket indít.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara, Hódmezővásárhely (nyilvántartásba vételi szám: E-000447/2014, intézmény-akkreditációs lajstromszám: ALF-033), kellő számú jelentkező esetén önköltséges aranykalászos gazda és méhész OKJ-s szakképesítéseket indít.

Aranykalászos gazda (OKJ szám(31 621 02)

A képzés célja: általános mezőgazdasági szakismeretek, valamint a mezőgazdasági munkák végzéséhez szükséges elméleti, fizikai és gyakorlati felkészültség megszerzése. Mindezek mellett a vállalkozási tevékenység elindításához és folytatásához szükséges ismeretek elsajátítása is része a képzésnek.

A képzés összóraszáma: 486 óra

Elméleti-gyakorlati órák aránya: 30:70%

A képzés előfeltétele: alapfokú iskolai végzettség

A képzés díja: 240.000.- Ft, amely tartalmazza az oktatási segédlet árát és a vizsgadíjat is. Részletfizetés lehetséges.

Méhész (OKJ szám: 32 621 02)

A képzés célja: A méhészettel foglalkozók, illetve a méhészkedés iránt érdeklődők szakmai képzése annak érdekében, hogy alkalmasak legyenek a méhészetben megtervezni, megszervezni és elvégezni a háziméhek tartásával, tenyésztésével, valamint a méz és különböző méhészeti termékek termelésével kapcsolatos munkákat.

A résztvevők a szakmailag felkészült oktatók segítségével a legfrissebb szakismereteket sajátíthatják el.

A képzés összóraszáma: 326 óra

Elméleti-gyakorlati órák aránya: 40:60%

A képzés előfeltétele: alapfokú iskolai végzettség

A képzés díja: 190.000.- Ft, amely tartalmazza az oktatási segédlet árát és a vizsgadíjat is. Részletfizetés lehetséges.

Jelentkezési határidő: 2015. szeptember 30.

Bővebb információ és jelentkezési lap Barna Péter osztályvezetőtől kérhető. Tel.: 06-62/532-993; 06-30/519-2299; e-mail: barna@mgk.u-szeged.hu