MGK-epulet-uj

2015. évi pótfelvételi eljárás

Jelentkezni csak a www.felvi.hu honlapon az e-felvételin keresztül lehet, 2015. augusztus 10-ig.

A jelentkezés menetéről bővebb információk a fenti honlapon található.

Minden dokumentum fényképét a megadott határidőig töltse fel (9-12. (13.) oszt. középiskolai bizonyítvány, érettségi bizonyítvány/tanúsítvány, nyelvvizsga bizonyítvány, diploma stb.)

A Kar elérhetőségei: Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar Honlap: www.mgk.u-szeged.hu

6800 Hódmezővásárhely, Andrássy út 15. E-mail: to@mgk.u-szeged.hu

Telefon: (62) 532-990

A szakok részletes leírása a kar honlapján található: www.mgk.u-szeged.hu/Felvételizőknek/Felvételi információk/Képzések

SZTE-MGK

Nappali képzések

Alapképzési/BSc szakok Képzési idő 7 félév (1)

mezőgazdasági mérnöki (2)

190 000 Ft

kettőt kell választani: biológia vagy fizika vagy földrajz vagy egy idegen nyelv (angol, német) vagy informatika vagy kémia vagy matematika vagy természettudomány vagy egy szakmai előkészítő tárgy (építészeti és építési alapismeretek, gépészeti alapismeretek, informatikai alapismeretek, kereskedelmi és marketing alapismeretek, környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismeretek, közgazdasági alapismeretek, közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika), közlekedési alapismeretek (közlekedés-üzemvitel), mezőgazdasági alapismeretek)

vadgazda mérnöki

190 000 Ft

Felsőoktatási szakképzési szakok Képzési idő 4 félév (1)

kertészmérnök

140 000 Ft

bármelyik két érettségi vizsgatárgy

mezőgazdasági mérnök

140 000 Ft

Részidős képzések/Levelezős képzések

Alapképzésben/BSc meghirdetett szakok Képzési idő 7 félév (1)

Érettségi vizsgakövetelmények

mezőgazdasági mérnöki (2) (3)

175 000 Ft

vadgazda mérnöki (3)

175 000 Ft

Felsőoktatási szakképzési szakok szakiránnyal Képzési idő 4 félév (1)

Érettségi vizsgakövetelmények

állattenyésztő mérnök [szarvasmarha-tenyésztő] (3)

bármelyik két érettségi vizsgatárgy

környezetgazdálkodási agrármérnök [környezetgazdálkodási] (3)

mezőgazdasági mérnök (3)

120 000 Ft

(1) A szakon 30 kredit értékű összefüggő szakmai gyakorlatot kell teljesíteni.

(2) Választható specializációk: agrárgazdasági és logisztikai, kertészeti és növényvédelmi, mezőgazdasági környezetvédelmi, mezőgazdasági vállalkozói, társállattenyésztői.

(3) A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira tömbösítve, a szorgalmi időszak során 2 vagy 3 db egyhetes ciklusban, munkanapokon konzultációs jelleggel történik.

Fontos: Csak egy szakra lehet jelentkezni és csak olyan személy jelentkezhet, aki nem nyert felvételt az alapeljárásban és nincs jogorvoslati kérelme bírálat alatt.

Tájékoztatnánk továbbá, hogy amennyiben a törvényi szabályozásnak megfelelően végzi tanulmányait, lehetőség van két lezárt félév után az önköltséges képzésről állami ösztöndíjas képzési formára történő átsorolásra.

Fontos: A = alapképzés/BSc, 7 féléves képzés, oklevél kiadás feltétele a középfokú komplex nyelvvizsga.

F = felsőoktatási szakképzés, 4 féléves képzés.