Kooperatív képzés indul mezőgazdasági mérnöki BSc, mezőgazdasági FOSZ, ménesgazda FOSZ, vadgazda mérnöki BSc, vidékfejlesztési agrármérnöki BSc és MSc szakokon
A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara a hallgatók gyakorlatorientált képzési lehetőségeinek kiszélesítése érdekében a 2018/2019-es tanévtől lehetőséget biztosít a hallgatóinak, hogy kooperatív képzés keretében, a képzési és kimeneti követelményrendszerben előírt kötelező szakmai gyakorlaton túl, további vállalati környezetben szerzett szakmai tapasztalatra tegyenek szert.
A kooperatív képzés célja az intézményen belüli előadásokon és gyakorlatokon megszerzett ismeretanyag valós vállalati környezetben történő elmélyítése, mely elősegíti a hallgatók szakmai ismereteinek, készségeinek fejlesztését, és javítja a munkaerő-piaci elhelyezkedésük esélyeit.
A hallgatónak tovább kell fejlesztenie, illetve el kell mélyítenie az addigi tanulmányai alatt megszerzett ismereteket és készségeket.
A kooperatív képzés során nagy hangsúlyt kell fektetni
- az önálló problémamegoldó-képességek fejlesztésére,
- a csapatban történő munkavégzés erősítésére,
- az önálló munkavégzés képességének fejlesztésére,
- az idegen nyelv(ek) gyakorlására,
- a döntés-előkészítés fejlesztésére.
A hallgatók a kooperatív képzéssel érintett félévekben egyidejűleg kötelesek teljesíteni a felsőoktatási intézményben előírt tanulmányi- és vizsga követelményeket és a kooperatív partnernél végzendő gyakorlati munkát.
A kooperatív képzésben való részvételként elismerhető „vállalati gyakorlat” időtartama alapképzésben (BSc) legalább 60 munkanap, mesterképzésben (MSc) és felsőoktatási szakképzésben (FOSZ) legalább 40 munkanap, napi 8 órás munkaidővel számolva.
Ebbe az időtartamba nem számítható be a képzési programban előírt kötelező szakmai gyakorlat.
A 60 munkanap a vállalattal egyeztetett ütemezés szerint teljesíthető.
A jelentkezés feltétele:
felsőoktatási szakképzésben (FOSZ) 2 sikeresen lezárt félév
alapképzésben (BSc) 5 sikeresen lezárt félév
mesterképzésben (MSc) 3 sikeresen lezárt félév
A kooperatív képzés megkezdésének további feltétele a tantervben előírt tantárgyak teljesítése.
Amennyiben a kooperatív képzés megkezdéséhez előírt tanulmányi feltételeket a hallgatónak méltányolható okból nem sikerült teljesítenie, kérelmére a Kar dékánja engedélyt adhat a kooperatív képzés megkezdésére.
A jelentkezés menete:
A hallgató 1. sz. melléklet szerinti kérelmét, valamint az őt fogadó kooperatív partnerszervezet erre vonatkozó 2. sz. melléklet szerinti igazolását a Mezőgazdasági Kar oktatásért felelős dékánhelyettesének nyújthatja be, melyet a beadástól számított 5 munkanapon belül elbírálnak.
A pályázó hallgatók közül a kooperatív partner egyéni szempontjai alapján önállóan választja ki a kooperatív képzésbe bevonni szándékozott hallgatót/hallgatókat. A kiválasztás során a jelentkező gyakorlati jártassága, szakmai érdeklődése, szakma iránti elkötelezettsége, nyelvtudása mérhető fel.
A Mezőgazdasági Kar kooperatív képzési szabályzata ITT letölthető.
Kooperatív partnereink:
Bóly Zrt.
Délalföldi Kertészek Zöldség-Gyümölcs Termelői és Értékesítő Mezőgazdasági Szövetkezete
HÓDAGRO Zrt.
Zöld Forrás 2001 Kft.
SZTE Tangazdaság Kft.
A hallgató is kereshet partnercéget, amennyiben az megfelel az előírásoknak.
Duális partnereink listája
Tájékoztatás:
Személyesen az Agrár Duális Képzési Központban
E-mail: hupuczi.julia@szte.hu
Bóly Zrt.: https://www.bonafarmcsoport.hu/bonafarm-csoport/boly-zrt/
Délkertész: https://www.delkertesz.hu/
HÓDAGRO Zrt.: http://www.hodagro.hu/