old

2024/2025

Végzős hallgatók, doktoranduszok számára
Fulbright Posztgraduális Hallgatói Ösztöndíjak

Továbbtanulási / kutatási lehetőség a 2024-2025-ös tanévben bármely tudományterületen vagy művészeti ágban. Alapfeltétel a pályázott témában legkésőbb 2023. július 31-ig szerzett legalább BA/BSc szintű diploma. A pályázók az Egyesült Államok bármelyik egyetemét választhatják. Az ösztöndíj időtartama 5-9 hónap. Aktív hallgatói jogviszony nem szükséges és a jelentkezésnek nincs felső korhatára.
Pályázati anyag és online jelentkezés
Jelentkezési határidő: 2023. május 15.

Fulbright tájékoztató előadások

2023. március 09. – Nemzeti Közszolgálati Egyetem
2023. március 21. – Debreceni Egyetem
2023. március 22. – ONLINE
2023. március 23. – Szegedi Tudományegyetem
2023. március 30. – Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
2023. április 05. – ONLINE

Rövid ösztöndíj középiskolai tanárok számára
Fulbright Teaching Excellence and Achievement Program

A Fulbright TEA Program hathetes szeminárium médiapedagógia, médiaműveltség, médiatudatosság témakörben. Az ösztöndíj nem csak angoltanároknak szól: olyan, 12-18 év közötti diákokat oktató tanítók, középiskolai tanárok jelentkezését várják, akik tantárgyaikba médiaértéssel, médiaműveltséggel kapcsolatos tananyagot szeretnének beiktatni.
Pályázati anyag és online jelentkezés
Jelentkezési határidő: 2023. március 15.

Kutatók / Oktatók számára számára EU-USA témakörben
Fulbright-Schuman Program

Kutatói (pre-doctoral / post-doctoral) és oktatói ösztöndíjak az Európai Bizottság és az Amerikai Egyesült Államok közös finanszírozásában. Pályázni bármely tudományterületen lehet, a pályázat témájának szorosan kapcsolódnia kell az Európai Unió működéséhez, politikájához, és/vagy az Európai Unió és az Egyesült Államok transzatlanti kapcsolataihoz.
Pályázati anyag és online jelentkezés
Jelentkezési időszak: 2023. szeptember 15 - december 1.