Kari TDK eredmények 2022 (egyetemi hallgatók)

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2022. 12. 07-én megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferencia egyetemi hallgatóknak szóló megmérettetésének eredménye

Az Állattudományi és Takarmányozási Szekcióban I. helyezett lett Turuczki Szabolcs Márk Pontyivadék nevelése ízeltlábú táplálékforráson című dolgozatával. (Témavezető: Dr. habil. Monostori Tamás főiskolai tanár, Mikics Péter mentor, Csányi Alapítvány.)

A II. helyezést Dobóné Deák Judith Erika érte el Peszticid szermaradékok előfordulásának vizsgálata a méhviasz feldolgozásának során című munkájával. (Témavezető: Dr. Benk Ákos főiskolai docens.)

Az Állattudományi és Takarmányozási Szekcióból a Bizottság OTDK-ra javasolta: Turuczki Szabolcs Márkot.

A Növénytudományi és Kertészeti Szekcióban az I. helyezést Hegedűs Tímea kapta. Dolgozatának címe: Precíziós monitoring eszközök alkalmazásának vizsgálata fóliás hajtatásban. (Témavezető: Dr. Süli-Zakar Tímea főiskolai docens, Ledóné Dr. Darázsi Hajnalka ny. főiskolai docens.)

II. helyezett lett: Váczi Vivien. Dolgozatának címe: A fiatal őszi árpa antioxidáns kapacitásának vizsgálata a bioaktív anyagainak összefüggésében. (Témavezető: Dr. habil. Lantos Ferenc egyetemi docens.)

A III. helyezést Hegedűs Vivien érte el, Az amalgerol növénykondícionáló hatása a mobil paradicsom termésmennyiségére és beltartalmi tulajdonságaira című munkájával. (Témavezető: Dr. habil. Monostori Tamás főiskolai tanár, Gyalai Ingrid Melinda tanársegéd.)

A Növénytudományi és Kertészeti Szekcióból a Bizottság OTDK-ra javasolta: Hegedűs Tímeát, Váczi Vivient, Hegedűs Vivient valamint Tóth Balázst.

A Vadgazdálkodási Szekcióban az I. helyezést érte el Meszlényi Benedek Őzállomány felmérés a Dél-Alföldön című dolgozatával. (Témavezető: Dr. Barta Tamás főiskolai docens.)

II. helyezett lett Puskás Rebeka Az őzállomány szaporodási teljesítményének vizsgálata a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. területén című dolgozatával. (Témavezető: Dr. Majzinger István egyetemi docens.)

A III. helyezést Sisák Lilla Viktóra szerezte meg az Őz korbecslése valamint korra utaló bélyegeinek elemzése és értékelése című munkájával. (Témavezető: Dr. Barta Tamás főiskolai docens)

A Vadgazdálkodási Szekcióból a Bizottság OTDK-ra javasolta: Meszlényi Benedek, Puskás Rebeka, Sisák Lilla Viktória, Török Daniella Mirtill és Horváth Ádám József hallgatókat.

A Vidékfejlesztési és Agrárökonómiai Szekció I. helyezettje Busa Judit Mária lett A helyi kézműves élelmiszertermékek jelentősége a fogyasztói szokásokban a Hegyesi Éléstár példáján keresztül című munkájával. (Témavezető: Dr. Korom Annamária adjunktus.)

A II. helyezést Süle Franciska érte el A turizmus helye, szerepe és fejlesztésének lehetőségei Újkígyóson című dolgozatával. (Témavezető: Dr. Duray Balázs tudományos munkatárs.)

A Vidékfejlesztési és Agrárökonómiai Szekcióból a Bizottság OTDK-ra javasolta Busa Judit Máriát.