Wellmann_borito

Újra személyes részvétellel tarthatjuk meg a Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciát

A konferencia kezdő időpontja: 2022. április 28. (csütörtök) 10:00 óra

A Szegedi Tudományegyetem

Mezőgazdasági Kara

tisztelettel meghívja Önt a

a XIX. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciára.

A konferencia kezdő időpontja: 2022. április 28. (csütörtök) 10:00 óra

Helyszín: az SZTE Mezőgazdasági Kar

(6800 Hódmezővásárhely, Andrássy út 15.)

A program leírása:

A Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciát 2022-ben XIX. alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara, az Agrármodernizációs és Régiófejlesztési Alapítvány, a Szegedi Akadémiai Bizottság és a temesvári Bánát Agrár- és Állatorvostudományi Egyetem. Idén személyes részvéttel tarthatjuk meg a programot 2022. április 28-án, csütörtökön 10.00-16.30-ig.

Délelőtt 10.00 órától a rendező szervezetek képviselői köszöntik a megjelenteket az SZTE Mezőgazdasági Kar Sófalvy előadótermében.

Beszédet mond:

Prof. Dr. Kónya Zoltán, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese,

Dr. Tabita Cornelia Adamov, a temesvári Bánát Agrár- és Állatorvostudományi Egyetem, Menedzsment és Vidéki Turizmus Kar kutatásért felelős dékánhelyettese,

Dr. Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely Megyei Jogú város polgármestere,

Dr. Monostori Tamás, az SZTE MGK főiskolai tanára, az MTA SZTB Mezőgazdasági Szakbizottságának elnöke,

Dr. habil. Komarek Levente, az az SZTE Mezőgazdasági Kar oktatási dékánhelyettese.

A köszöntők után a plenáris előadásokkal folytatódik a program (helyszíne: Sófalvy előadóterem), délután 13.00-tól poszter szekcióval (helyszíne: Kollégiumi társalgó), 14.00-tól pedig szekcióprogramokkal várjuk az érdeklődőket (helyszínek: „B” előadó, 108. terem, 309. terem, 405. terem).

Az angol nyelvű, nemzetközi konferencia fő témái az élelmiszertermelés- és feldolgozás, a környezetvédelem, a fenntartható gazdálkodás, az agrárközgazdaság, a vidékfejlesztés és a falusi turizmus lesznek. Idén több mint száz hazai és külföldi előadó csatlakozott programunkhoz Romániából, Szlovákiából és Ukrajnából is jönnek előadók.

Az konferencia célja, hogy a hazai és külföldi szakemberek számára fórumot biztosítson a mezőgazdaság aktuális kérdéseinek megválaszolására.

A XIX. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciával az SZTE Mezőgazdasági Kara a Centenáriumi Tanév programjához is kapcsolódik, amellyel az egyetemalapítás 440. és a kolozsvári magyar tudományegyetem szegedi befogadásának 100. évfordulóját is ünnepeli a Szegedi Tudományegyetem.

A részletes program az SZTE Mezőgazdasági Kar honlapján érhető el: