TDK_borito

Tudományos igényességű dolgozatokat mutattak be a diákok prezentáció segítségével a TDK Középiskolás Szekciójában

IMG_4731

A Dél-Alföld szakképző iskoláiból és gimnáziumaiból érkeztek pályamunkák a SZTE Mezőgazdasági Kar Tudományos Diákköri Konferenciájának Középiskolás Szekciójára. Az írásbeli dolgozatokat előzetesen pontozta a bíráló bizottság, majd a második forduló szóbeli prezentációja következett, ahol szintén pontszámot kaptak a versenyzők.

IMG_4625

Dr. Hupuczi Júlia, tudományos munkatárs, az SZTE Mezőgazdasági Kar Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke elmondta, hogy a szóbeli prezentáció nagyobb hangsúllyal esett latba az értékelésnél, hiszen itt a bizottság kérdéseire is azonnali választ vártak a bírálók. Hozzátette, a Tudományos Diákköri Konferencia Középiskolás Szekciójának fókuszában a tehetséggondozás áll, amelyet a lehető legkorábban szeretne elkezdeni a Kar. A mezőgazdaság iránt fogékony fiatalok a Tudományos Diákköri munka segítségével hamarabb elkezdhetnek tudományos igényességű támákkal foglalkozni, amelyből később akár szakdolgozati téma is lehet.

IMG_4603

A diákok prezentációját követően a bíráló bizottság értékelte a két forduló teljesítményét, közben a versenyzőket és felkészítő tanáraikat laborlátogatásra várták a Mezőgazdasági Kar Kovács Gábor Takarmányvizsgáló Laboratóriumában, ahol a különféle takarmányvizsgálati módszereket tekinthették meg. Dr. Süli Ágnes, adjunktus, a laboratórium vezetője kiemelte, a korszerű kémiai-analitikai vizsgálatokat folyamatos eszközfejlesztéssel teszik lehetővé, amely a gyakorlatorientált képzésnek is szerves része az intézményben.

IMG_4676

A díjátadón Dr. Mikó Edit az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja kiemelte, tudományos igényességű munkák születtek, a pályázatokat prezentáló diákokat pedig szívesen tudja majd hallgatóinak a Kar, ha úgy döntenek, hogy később ide adják be jelentkezésüket. A bíráló bizottság szoros pontverseny mellett hozott döntést a díjazottakról.

IMG_4568

A 2022-es évben a Mezőgazdasági Kar Tudományos Diákköri Konferenciájának Középiskolás Szekcióján az alábbi helyezések születtek:

Mészáros István A fogolygazdálkodás gondjai, feladatai

Felkészítő tanár: Palkó László

Intézmény: Alföldi Agrárszakképzési Centrum Bársony István Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Csongrád

Nyereménye: sikeres felvételi esetén ösztöndíjat nyer a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára, 100 ezer forint értékben

IMG_4727

Gyuris Vanda A ló láb– és patahibái genetikai okok következtében

Felkészítő tanár: Szabó Ákos

Intézmény: Alföldi Agrárszakképzési Centrum Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola, Hódmezővásárhely

Nyereménye: sikeres felvételi esetén ösztöndíjat nyer a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára, 75 ezer forint értékben

IMG_4724