TDK Orientációs Napon ismerhették meg az SZTE Mezőgazdasági Kar hallgatói a Kar oktatóinak kutatási területeit, illetve az intézetekben elérhető szakdolgozati témákat, hiszen a végzős BSc-s hallgatók szakdolgozatukat is benyújthatják tudományos diákköri munkának.
A Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézetben választható kutatási témaköröket Dr. habil. Lantos Ferenc, egyetemi docens ismertette.
A többi között a batáta, a haltenyésztés, a mikroszaporítás, a cékla, a nagytáblás szántóföldi növények, a biostimulátorok, vagy a különféle agrokémiai anyagok vizsgálata is lehet szakdolgozati és TDK-téma. Emellett az invazív növények, a fenológia, a zöldség- és biokertészet, valamint a kóser kertészet témája is választható kutatási témának. Továbbá a precíziós mezőgazdaság, a biogáz előállítása és hasznosítása, a fűszerpaprika-termesztés, vagy az ökológiai gazdálkodás, a gyógynövényekkel kapcsolatos kutatások, vagy akár a növényvédelem és a talajtani kutatások is állhatnak a tudományos diákköri dolgozatok fókuszában.
Szépné Tóth Violetta, tanársegéd az Állattudományi és Vadgazdálkodási Intézet oktatóinak kutatási területét ismertette meg a hallgatókkal, szemezgetve a konzulensek és választható témáik közül.
TDK és szakdolgozati témának egyaránt ajánlotta például a szarvasmarhákkal kapcsolatos kutatásokat, a takarmányozással, baromfitenyésztéssel és génmegőrzéssel, a méhészettel, a kiskérődzőkkel, illetve a méhlegelőkkel kapcsolatos vizsgálódást. Hozzátette, ha valaki a lótenyésztéssel, vagy a tenyészsertések és a hőstressz kapcsolatával, illetve a juhok genetikai vizsgálatával szeretne foglalkozni, akkor erre is van lehetősége. Vadgazdálkodási témák közül kutathatnak a leendő szakdolgozók a mezei nyúl, a fogoly, az őz táplálkozása, a trófeabírálat, vagy a haszonállatok anyagforgalmi betegségei témakörökben is, de lehetőség van például a madártan kérdésével is foglalkozni.
Dr. Korom Annamária, a Gazdálkodási és Vidékfejlesztési Intézet adjunktusa szintén felvázolta a választható témákat, amelyek között helyet kapott például a vidék-, terület- és településfejlesztés, a regionális különbségek vizsgálata, az ökonómia, a turizmus és a rövid ellátási láncok, az agrár- és környezetpolitika, vagy a hazai agrárszakoktatás története. Emellett vizsgálhatók a többi között a gazdasági jog kérdései, a statisztikai elemzések és az a különféle beruházások hatásai és eredményei is.