tanyakutatas_borito

Tanyakutatási program indult a Kiskunság tanyáinak, a tanyán élő emberek lehetőségeinek felmérésére

A kutatáshoz március 6-áig csatlakozhatnak az érdeklődő egyetemi hallgatók.

Harmadik Tanyakollégium indult a Lakiteleki Népfőiskolán

A program célja a Kiskunság tanyáinak, a tanyán élő emberek lehetőségeinek, kulturális és szellemi állapotának felmérése. A kutatáshoz március 6-áig csatlakozhatnak az érdeklődő egyetemi hallgatók.

A Lakiteleki Népfőiskola korábban több hazai és határon túli felsőoktatási intézménnyel közösen szervezett kutató- és adatgyűjtő terepmunkát az egész Kárpát-medencében.

A Lakiteleki Népfőiskola és az Ifjú Konzervatívok a Nemzetért Egyesület (IKoN) szervezésében megvalósuló Csatári Bálint Kollégium folytatása az ezredfordulón szervezett két Tanyakollégiumnak, amelyeknek a tavaly ősszel elhunyt Dr. Csatári Bálint, a program névadója volt a vezetője.

csoportkep_tanyakutatas

A megvalósítást végző kutatócsoportok négy főből állnak; 2 hallgatóból, 1 csapatvezető oktatóból és 1 helyi vezetőből. A munka során a csapatok kérdőíves lekérdezés és mélyinterjú módszerével gyűjtenek adatokat.

kutatas

A Harmadik Tanyakollégium első fordulója lezárult, amelyen az SZTE Mezőgazdasági Karának két hallgatója, Boda Patrícia és Morva Barbara vett részt illetve intézményünk oktatója, Kovács Helga.

Kutatási beszámolójuk ITT elérhető

A pályázati felhívás ITT elérhető