mecenatura_borito

Az SZTE Mezőgazdasági Kar három oktatója nyert a 2021-es Tudományos Mecenatúra pályázaton

Megszülettek az idei Tudományos Mecenatúra pályázat eredményei.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett Tudományos Mecenatúra pályázat 1 milliárd forintos keretösszegére 2021-ben 648 érvényes pályázat érkezett be, közel 3,7 milliárd Ft támogatási igénnyel, így az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Tudományos Mecenatúra pályázat támogatási keretének 700 millió Ft-os megemeléséről döntött.

Végül a pályázók közül összesen 434 kutató és kutatóhely részesült támogatásban, amelynek segítségével tudományos kutatási eredményeiket a többi között nemzetközi konferencián mutathatják be, de az elnyert támogatásból maguk is szervezhetnek nemzetközi tudományos konferenciát, illetve népszerűsíthetik tudományos eredményeiket, továbbá tudományos kiadványokat jelentethetnek meg.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karáról sikerrel pályázott a Mecenatúra 3. alprogramban Dr. habil. Komarek Levente, egyetemi docens, oktatási dékánhelyettes, a Gazdálkodási és Vidékfejlesztési Intézet vezetője Agrárinnováció 5.0 című projektjével, amelynek köszönhetően 12 hónap futamidőre 25 millió forintot nyert. A projektben vállalt feladatokat a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar Gazdálkodási és Vidékfejlesztési Intézet keretében működő Vidékfejlesztési Kutatócsoport valósítja meg.

Dr. Kiss Orsolya, főiskolai docens Teljes éves életciklust érintő természetvédelmi kihívások bemutatása egy hosszú távú vonuló madárfajnál című projektjével 1 millió 336 ezer forint támogatásban részesült a Mecenatúra 1. alprogramban, szintén a 12 hónapos finanszírozási időszakra.

Dr. Csiba Anita, főiskolai docens pedig az Állati eredetű melléktermékek környezetbarát feldolgozása című kutatási projekt eredményeinek közzététele című munkájával pályázott sikerrel, amellyel 12 hónap futamidőre 513 ezer forint támogatást nyert.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett Tudományos Mecenatúra pályázat kiemelt célja a hazai tudományos kutatói közösség nemzetközi vérkeringésbe való bekapcsolódásának ösztönzése és a nyílt tudomány hazai térnyerésének támogatása. Az elnyert támogatásnak köszönhetően Karunk nyertes kutatói is megismertethetik kutatási eredményeiket a következő egyéves időszakban a nemzetközi tudományos közösséggel.