konyvhet_honlap

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara is csatlakozik a 92. Ünnepi Könyvhét programjához

Szeptember 10-én, pénteken 16.00 órától Szegeden, az MTA SZAB-székház 110-es előadótermében Egy szerző – öt mű címmel láthatnak könyvbemutatót. A beszélgetésen a Százéves a fűszerpaprika-kutatás Magyarországon; a Fenntarthatóság és versenyképesség a klímaváltozás árnyékában; a Változások kora (2017); a Változások kora 2 (2018); valamint az Agrárerdészet (2018) című művek társszerzőjével, szerkesztő-, illetve társszerkesztőjével, dr. Somogyi Norbert főiskolai docenssel, Magyarország párizsi nagykövetségének tudományos és technológiai attaséjával, az SZTE Mezőgazdasági Kar Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézetének munkatársával dr. Lengyel László, a vajdasági Pro Scientia Naturae Alapítvány ügyvezetője beszélget.

Szeptember 15-én, szerdán 10.00 órától Hódmezővásárhelyen, az SZTE Mezőgazdasági Kar, főépület (Andrássy út 15.) Kari Tanácstermében könyvbemutató beszélgetést rendezünk. A „The cultivability and production of Lobelia inflata” (Az indián dohány termeszthetősége) című művet 2019-ben jelentette meg a Lambert Academic Publishing kiadó. A szerzőt, dr. Vojnich Viktor József főiskolai docenst, az SZTE Mezőgazdasági Kar Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézetének munkatársát dr. Monostori Tamás, főiskolai tanár, az SZTE Mezőgazdasági Kar Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézetének intézetvezetője kérdezi.