start_osztondij_borito

Start ösztöndíjat kaptak az SZTE Mezőgazdasági Kar legkiválóbb új hallgatói

A Szegedi Tudományegyetem 2018 óta minden tanév elején átadja a Start ösztöndíjat a legeredményesebb új hallgatóinak. A Start ösztöndíj sajátossága, hogy azokat a többlet teljesítményeket díjazza vele a Szegedi Tudományegyetem, amelyet a felsőoktatási intézménybe való belépés előtt produkáltak a diákok. Az ösztöndíjat az SZTE Junior Akadémia koordinálja. SZTE Start ösztöndíj pályázatait az SZTE Rektori Kabinet által meghatározott kvóták alapján bírálták el. Az elbírálás alapvetően a felvételi pontszámokra épült.

Az SZTE Mezőgazdasági Karon

Fehér Emma vadgazda mérnöki

Gieth Evelin mezőgazdasági mérnöki

Fodor Márk vidékfejlesztési agrármérnöki

Vas Alexandra Kitti vadgazda mérnöki

Roszik Rita Sára vidékfejlesztési agrármérnöki

Szügyi Bence mezőgazdasági mérnöki

Mityók Rita Kitti mezőgazdasági mérnöki

alapszakos hallgatókat támogatták az idén Start ösztöndíjjal.

A juttatás keretében az alapszakos hallgatók tanulmányi eredményüktől függően egyszeri 50.000 Ft-os, 100.000 Ft-os, vagy 150.000 Ft-os ösztöndíjat nyerhettek.

„Örömmel láttam az SZTE oldalán a pályázási lehetőséget az SZTE Start ösztöndíjra. Az érettségi után a tanulmányok folytatása sok költséggel jár. Gondoltam jól jönne egy kis anyagi támogatás, ezért úgy gondoltam, megpróbálom a pályázatot. Nagy örömmel olvastam a sikeres pályázatról szóló értesítő e-mailt. A gyakorlathoz szükséges munkaruházat beszerzésére és különböző tanulást segítő eszközökre fordítottam az összeget” – mondta Fodor Márk vidékfejlesztési agrármérnöki (BSc) szakos, Start ösztöndíjas hallgató.

„Ha van egy ilyen lehetőség, amivel támogatja a Szegedi Egyetem a hallgatóit, akkor szerintem ki kell használni. Igen benne van az is, hogy esetleg nem nyerjük meg a Start ösztöndíjat, de nem szabad egy ilyen lehetőséget kihagyni. Örültem neki, hogy megkaptam. Bár ez csak egy egyszeri pénzösszeg, akkor is segítség. Én Szentesről járok be, így busszal közlekedek, az ösztöndíjból tudom majd megvenni a bérletemet. A könyveimet is ebből fedezem. Talán azt mondhatnám még, hogy az egészségemre is fordítom majd” – tette hozzá Vas Alexandra Kitti vadgazda mérnöki (BSc) szakos, Start ösztöndíjas hallgató.

Szeretettel gratulálunk az ösztöndíjasoknak!