borito

Sikeres habilitációs vizsgát tett Karunk oktatója, Dr. Szirmai Orsolya

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának tudományos munkatársa, Dr. Szirmai Orsolya 2024. október 7-én habilitációs előadásokat tartott Gödöllőn a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen a Környezettudományi Doktori Iskola szervezésében.

Szirmai_O_2

A habilitáció a PhD tudományos fokozatot követő cím megszerzését jelenti, egyfajta egyetemi oktatói minősítési eljárás. Az egyetem habilitációval ismeri el, ha egy felsőoktatási intézmény oktatója tudományága területén széleskörű áttekintéssel és korszerű tudományos szakismerettel rendelkezik, tudását szóban és írásban magas színvonalon, valamint idegen nyelven is át tudja adni. Ezenkívül minőségi, önálló tudományos, tevékenységet folytat, valamint a nemzetközi tudományos életben is hozzájárul az adott tudományág fejlesztéséhez.

A habilitációs eljárás, illetve vizsga során a jelölt egy habilitációs pályázati anyag benyújtását és elbírálását követően, a habilitációs bizottság, és a jellemzően egyetemi hallgatókból álló közönség előtti két nyilvános előadás megtartásával – melyből az egyik idegen nyelvű – tanúságot tesz oktatói rátermettségéről, szakmai és tudományos tevékenységéről, ismerteti tudományos alkotó munkájának eredményeit és bizonyítja előadókészségét.

Szirmai_O_1

Dr. Szirmai Orsolya magyar nyelvű előadásának témája a Rózsavirágúak (Rosales) rendje volt, míg az angol nyelvű előadása a Tardonai-dombság felhagyott parlagterületeinek másodlagos szukcessziójához kapcsolódó kutatási eredményeit mutatta be (Investigation of the Secondary Succession of Abandoned Areas from Different Cultivation in the Northeastern foothills of the Bükk Mountains).

Az egyetemi docens beosztású, Dr. Gulyás Miklós titkár mellett a professzorokból álló bizottság – Prof. Dr. Helyes Lajos, az MTA levelező tagja, Prof. Dr. Bakonyi Gábor, az MTA doktora, Prof. Dr. Gyulai Ferenc, az MTA doktora, valamint Prof. Dr. Surányi Dezső, az MTA doktora, Prof. Dr. Nagy Péter, a habilitációs bizottság elnöke – egyhangúlag kiemelkedőre értékelte Dr. Szirmai Orsolya habilitációs előadásait és vitakészségét, aki a bizottságtól a maximális (100%) értékelést kapta.

Szeretettel gratulálunk!