Facebook_Ad_3

Pro Urbe kitüntetésben részesült Prof. Dr. Mucsi Imre

Pro Urbe kitüntetést kapott Prof. Dr. Mucsi Imre, az SZTE Mezőgazdasági Karának egykori dékánja - írta meg a Hódpress.

A díjjal a város polgárainak érdekében végzett tevékenységét, valamint a város szellemi-, társadalmi, kulturális fejlődése érdekében végzett munkásságát ismerték el.

Prof. Dr. Mucsi Imre 1976-tól 2006-os nyugdíjazásáig rövid kitérővel a Hódmezővásárhelyi Állattenyésztési Főiskolai Kar (az SZTE MGK jogelődjének) alkalmazásában állt. Az állategészségügy, a gazdasági állatok szaporodásbiológiájának területén végzett kutatásaival, eredményeivel, oktatásával több ezer hallgatónak igyekezett olyan korszerű tudást átadni, mely a kor haladó gondolkodásának megfelel és megteremti a korszerű állattartás alapvető értékeit.

Mucsi_Imre

A három évtizedes szakmai munkássága alatt főiskolai adjunktusi rangtól, szépen haladt a tudományos, szakmai ranglétrán, 1995-ben Göncz Árpád Köztársasági elnöktől személyesen vehette át egyetemi tanári kinevezését.

1976-tól tartó szakmai publikációs tevékenysége során elsősorban a szarvasmarha, a juh, a strucctenyésztés és tartás témakörében önállóan, vagy társszerzőként több mint 200 írásos publikáció, továbbá hasonló témakörökben háromszáz magyar és idegen nyelvű előadást tartott. A szaporodásbiológiai kutatásainak eredményeiből négy szabadalom is született.

1987. július 1-től kezdődően 2006-ig több cikluson át főigazgatóként, dékánként vállalt főszerepet a hódmezővásárhelyi agrárképzés fejlesztésében, színvonalának emelésében. 2003-tól három éven át a Szegedi Tudományegyetem általános rektor-helyettesi megbízását is végezte - olvasható a hírportálon.

A részletes cikket ITT olvashatja el.

Forrás: hodpress.hu