borito_Kan

Ország legjobbjai között az SZTE Mezőgazdasági Kar hallgatói

2023.09.29-én rendezték meg a már nagy hagyományokra visszatekintő XIV. Agrár-Felsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenyét.

1

A KÁN – Egyetemi Napok adott otthont a megmérettetésnek Somogy Vármegye székhelyén Kaposváron. A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karát három kiváló gazdász képviselte, akik hosszú idő után újra „haza” tudtak hozni egy Bronz Vasvillát mely a III. helyezést jelentette.

2

A versenyen elméleti és gyakorlati forduló is volt, mely az egész napjukat kitöltötte. A megmérettetés 0. napján szakmai programokon vettek részt kiváló diákjaink, például A hazai precíziós állattartás a gyakorlati megoldások tükrében című konferencián, fejőrobotos telepen, kiskérődzők kísérleti istállójában a naplementét pedig a csodás Deseda tavon töltötték.

3

4

A verseny napján, egy gálavacsorán volt az eredményhirdetés, ahol a magyar mezőgazdaság meghatározó személyei előtt vehették át díjaikat a versenyzők, majd egy ízletes vacsorával zárták a versenynapot.

5

A nagyszerű eredményt elérő csapat tagjai:
Pintér Nóra – II. évfolyamos mezőgazdasági mérnök BSc szakos hallgató,
Nagypál Ferenc – II. évfolyamos mezőgazdasági mérnök BSc szakos hallgató,
Tari Ádám – végzős mezőgazdasági mérnök BSc szakos hallgató.

6

Kísérő/felkészítő - Köteles Dávid, az SZTE MGK Állattudományi és Vadgazdálkodási Intézetének oktatója.