ujra_maszk_18

Október 5-étől ismét kötelező a szájat és orrot eltakaró maszkot viselni intézményünkben

Keddtől (2021. 10.05-től) a Szegedi Tudományegyetem összes intézményében, épületében így a Mezőgazdasági Karon is újra kötelező lesz a szájat és orrot eltakaró maszk viselése.

Az alábbi esetek képeznek kivételt:

– A nagy légterű teremben tartott előadásokon az előadó oktató nem köteles a maszkot viselni, ha legalább 2,5 méter távolság van közte és a hallgatók között.

– Nem kötelező a maszk használata azon gyakorlati foglalkozásokon, amelyeknél a tárgyukból adódóan szükséges a száj- és orrtájék fedetlensége.

– Azokon az egyéni foglalkozásokon, ahol egy oktató egy légtérben legfeljebb egy hallgatóval találkozik.

– Eltérő rendelkezésig nem szükséges maszkot viselni az SZTE sportlétesítményeiben a sporttevékenységek és sportfoglalkozások során.

– Azon laboratóriumi gyakorlatokon, ahol a maszk viselése munkavédelmi, munkabiztonsági szempontból ellenjavallt.

Emellett továbbra is kötelező a személyi higiéné betartása: a gyakori szappanos kézmosás vagy kézfertőtlenítés, a köhögési etikett betartása, valamint az arc felesleges érintésének kerülése.

Aki gyanús tünetet észlel magán, annak tilos az intézmény területére belépnie és ott tartózkodnia. Ez esetben haladéktalanul háziorvosához kell fordulnia!

A szabályokról részletesen ITT olvashat