Cikk_2

Nyolcvanhét előadó regisztrált a jubileumi XX. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciára

A rendezvényt 2023. április 3-án online rendezzük meg.

Az SZTE Mezőgazdasági Kar társszervezők közreműködésével 2023. április 3-án, online rendezi meg a jubileumi XX. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciát. A rendezvény nyitott, ugyanakkor a fő témakörök az élelmiszer-feldolgozás, az élelmiszer-biztonság, az erdő- és vadgazdálkodás, a környezetvédelem, a fenntartható fejlődés, az agrárgazdálkodás, a vidékfejlesztés és falusi turizmus, illetve a mezőgazdasági termelés lesznek – mondta Prof. Dr. Czóbel Szilárd, az SZTE MGK Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézetének egyetemi tanára, a konferencia szervező bizottságának elnöke.

A konferenciára előzetesen 87 előadó regisztrált, azonban a tényleges kutatói létszám, akik a programhoz kapcsolódnak, több mint 250 főt jelent, ugyanis számos olyan előadó van, aki a kutatását nem egyedül végezte, hanem társszerzőkkel publikált. Tíz hazai egyetemről érkeztek jelentkezők, továbbá olyan magyarországi kutatóintézetekből, mint pl. az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat, emellett a hazai cégek közül is regisztráltak előadók, akik szintén színesítik a résztvevők listáját. Minden évben szép számban vannak jelen külföldi hallgatók is, akik előadnak a Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferencián, egy részük valamilyen hazai intézményben tanul, PhD hallgatóként, de az újvidéki valamint a temesvári egyetemről is jelentkeztek külföldi kollégák az eseményre – tette hozzá Prof. Dr. Czóbel Szilárd.

A konferencia szervező bizottsága tavaly döntött úgy, hogy kétévente felváltva személyesen illetve online váltakozva rendezzük meg a konferenciát, így idén online lesz ez az esemény: április 3-án 9.30-kor kezdünk, és egészen a kora délutáni időpontig lesz látogatható a konferencia az eseményre létrehozott YouTube felületeken.

A XX. Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferenciával olyan tudományos fórumot biztosítunk a hazai és nemzetközi kutatók számára, amely unikális a maga nemében, hiszen az agrárium különböző területeit öleli fel, ahol be lehet mutatni a legújabb kutatási eredményeket, innovációkat. A rendezvény nemcsak a kutatók munkáját inspirálhatja, de lemérhetik a résztvevők azt is, hogy más kutatási műhelyekben hol tartanak kollégáik egy-egy téma kapcsán – összegezte a szervező bizottság elnöke.

Ne feledkezzünk meg Wellmann Oszkárról, a konferencia névadójáról sem, aki egy rendkívül sokszínű, gazdag kutatói múlttal rendelkező ember volt. A nevét viselő konferencia változatos témakörei méltó módon illeszkednek az ő munkásságához.

A Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferencia minden évben, így idén is lehetőséget biztosít a már visszatérő vendégeinkkel, a társintézményekkel való kapcsolatok ápolására, de az új kapcsolatok építése is fontos eleme. Akár egy-egy témakörhöz kapcsolódóan a más-más intézetekben dolgozó kutatók újabb és újabb közös pontokat találhatnak, és újabb kutatások indulhatnak el ennek apropóján – hívta fel a figyelmet Prof. Dr. Czóbel Szilárd.