Bezár

Hírek

boritokep

Mintegy 320 gólyát köszöntött tanévkezdés alkalmából az SZTE Mezőgazdasági Kar

Mintegy 320 gólyát köszöntött tanévkezdés alkalmából az SZTE Mezőgazdasági Kar

2024. szeptember 09.
4 perc

Az 2024/2025-ös tanévkezdés alkalmából tartotta meg Tanévnyitó Ünnepi Tanácsülését az SZTE Mezőgazdasági Kar.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Az SZTE Mezőgazdasági Kar tanévnyitó ünnepségén Dr. habil. Komarek Levente, oktatási dékánhelyettes ismertette a Kar beiskolázási adatait.


IMG_7057


„Az idei általános felvételi eljárás során 232, míg a pótfelvételi eljárás során 53 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára. A hallgatók alapképzésben agrár- és üzleti digitalizáció, gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki, mezőgazdasági mérnöki és vadgazda mérnöki; a felsőoktatási szakképzésben gyógy- és fűszernövények, mezőgazdasági és ménesgazda szakon kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat” – ismertette Dr. habil. Komarek Levente, oktatási dékánhelyettes.


IMG_7052


IMG_7045


Hozzátette, nappali tagozaton 142, levelező tagozaton 143 hallgató beiratkozására nyílt lehetőség. A felvett hallgatók 89%-a alapképzésben, 11%-uk felsőoktatási szakképzés keretében végezheti tanulmányait Karunkon. Az alapképzésekre 253 hallgató nyert felvételt. A mezőgazdasági mérnöki alapképzési szak (magyar nyelven) volt a legnépszerűbb, 42%-os aránnyal, amelyre 119 fő jelentkezett. A jelentkezők közül 39-en a gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki, 35-en a vadgazda mérnöki, 30-an pedig az agrár- és üzleti digitalizáció alapképzési szakot választották. 30 külföldi hallgató az angol nyelvű mezőgazdasági mérnöki alapképzési szakon kezdi meg tanulmányait, akik 18 országból érkeztek az SZTE Mezőgazdasági Karra. Felsőoktatási szakképzésre 32 hallgató felvételizett sikeresen, 15-en gyógy- és fűszernövények, 9-en ménesgazda, 8-an mezőgazdasági felsőoktatási szakképzési szakon folytathatják tanulmányiakat. A sikeresen felvételizők jelentős része államilag támogatott képzésben részesül. A graduális képzések mellett posztgraduális képzések, a hivatásos lótenyésztő szakmérnök/szakember, a mezőgazdasági értékbecslő szakmérnök/szaktanácsadó, valamint a növényvédelmi szakmérnök szakirányú továbbképzés is elindul a 2024/2025-ös tanévben, melynek köszönhetően összesen mintegy 320 új hallgatót köszönthetünk 2024 szeptemberében a Mezőgazdasági Karon – foglalta össze Dr. habil. Komarek Levente.


 Dr. habil. Mikó Edit, dékán köszönetet mondott az elsőéves hallgatóknak, hogy továbbtanuláskor az SZTE Mezőgazdasági Kart választották.


IMG_7073


IMG_7040


„Szerencsések, hogy Magyarország egyik legjobb egyetemén tanulnak, és hogy az egyik legszebb hivatást választották. Szerezzenek barátokat, ismerkedjenek, mert az egyik legfontosabb dolog az életben a kapcsolati háló. Ismerjék meg azokat az embereket, akikhez fordulhatnak, ha elakadtak, ha elbizonytalanodtak, vagy ha az örömüket kell megosztani valakivel. Törekedjenek arra, hogy Önöket is ismerjék, hogy segítsék azokat, akik elakadtak vagy elbizonytalanodtak, és hogy örüljenek a másik sikerének. Ha csak egyetlen dolgot tehetnék az Önök tarisznyájába, akkor az az lenne, hogy soha ne higgyenek a szemüknek, ne fogadjanak el mindent feltétel nélkül, mindig legyenek kérdéseik, legyenek kíváncsiak, ne féljenek megkérdezni, azt, amit nem értenek, vagy amiben bizonytalanok. Kérdezni az első lépés a tanulás megszerzéséhez és a fejlődéshez. Minden nagy innováció egy kérdéssel kezdődött. A ma feltett kérdések lehetnek azok, amelyek megválaszolhatják a jövőt” – mondta Dr. habil. Mikó Edit, dékán.


IMG_7135


IMG_7116


A hallgatói fogadalomtétel után Dr. habil. Mikó Edit, az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja egy kézfogással hallgatóvá fogadta az elsőéveseket, majd Dr. Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város polgármestere mondott köszöntőt.


IMG_7160


IMG_7060


A többi között kiemelte, nagy büszkeség, hogy a Szegedi Tudományegyetem a világ egyik legjobb egyeteme, Hódmezővásárhely pedig e kiváló intézmény egyik Karának, a Mezőgazdasági Karnak nyújt otthont; Szegeddel, immár a vasútvillamossal is összekapcsolódva, összenőve. Hozzátette, az ünnepség helyszíne, a 130 éves Városháza Hódmezővásárhelynek, ennek az egyik legnagyobb területtel rendelkező, és alapvetően a mezőgazdaságra épülő magyar városnak méltán válik büszkeségére. Dr. Márki-Zay Péter, polgármester sok sikert kívánt a hallgatóknak az előttük álló tudományos munkához. Hozzátette, ne feledkezzenek meg az itt ülők arról, hogy mint mezőgazdasággal foglalkozó hallgatóknak, generációjukon múlik, hogy milyen megoldást sikerül találniuk a klímaváltozás egyre égetőbb problémáira.


Az új hallgatókkal együtt az SZTE Mezőgazdasági Kar több mint 900 hallgatója számára kezdődött meg a 2024/2025-ös tanév.


„Hódmezővásárhelyen élek, a családom mezőgazdasággal foglalkozik és én is ebben a szakmában szeretnék majd dolgozni, ezért választottam a mezőgazdasági mérnöki alapképzési szak három és fél éves képzését” – mondta a Rakonczai Bence, az SZTE Mezőgazdasági Kar elsőéves hallgatója.


IMG_7069


„Számomra a természetközeli lét adott volt, kiskorom óta horgászom például, így első helyen a vadgazda mérnöki alapképzési szakra jelentkeztem a természetközelség és a vadászat méltósága miatt. Keresztapám vadászik, az egyik helyi vadásztársaságnál helyezkedett el, de más családi kötődésem nem volt a vadászathoz, elsősorban a vadgazdálkodás érdekel” – tette hozzá Kocsis Kristóf, elsőéves hallgató.


IMG_7068


Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek