egyetem_tv_borito

Milyen hatással van a klímaváltozás termőföldjeinkre?

Dr. Hupuczi Júlia, az SZTE Mezőgazdasági Kar tudományos munkatársa volt az Egyetem TV vendége.

Tudta, hogy a talaj egy nagyon összetett élő rendszer, hogy a jó talajnak köszönhetjük a tiszta vizet, amely nemcsak a szennyező anyagokat köti meg, de klímakár-enyhítő hatása is van?

Nagymértékben függünk a talajtól, ennek ellenére mégis kisebb-nagyobb mértékű talajromlás figyelhető meg Magyarország teljes területén, amelynek az emberi tényező, a műveletbe vonás az alapvető oka.

Dr. Hupuczi Júlia az SZTE Mezőgazdasági Kar Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézetének tudományos munkatársa volt az Egyetem TV Tandem című műsorának vendége, aki a többi között arra kereste a választ, hogy milyen hatással van a klímaváltozás termőföldjeinkre.