borito_Lakitelek

Az MGK oktatói is felvételt nyertek a Hungarikum Kollégiumba

A szakirányú konzultációs műhely 2024 februárjában indult.

A Lakiteleki Népfőiskola 2024 februárjában szakirányú konzultációs műhelyt indított Hungarikum Kollégium néven. A program célja a helyi és a térségi értékekről, valamint a magyarság csúcsteljesítményeiről eddig szerzett ismeretek bővítése. A képzés időtartama két év, a kollégiumi találkozókra negyedévenként kerül sor. A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karáról három kolléganő nyert felvételt. Az első találkozón a Gazdálkodási és Vidékfejlesztési Intézet két munkatársa Dr. Korom Annamária, adjunktus és Kovács Helga, tanársegéd vett részt. Az első alkalommal szó esett az Értékfeltáró Kollégiumok munkáiról, majd az előadást a helyi értéktár bemutatása követte. Fontos téma volt a Hungarikum törvény bemutatása és a hungarikummá nyilvánítás feltételeinek ismertetése is. A résztvevőknek lehetősége volt megnézni a Hungarikum Liget vonzerőit, mint például a helyi lovarda, a Kölcsey Ház, a Nemzeti Művelődési Intézet és a Hungarikum Múzeum.