observatorium_boritokep

A MEZŐGAZDASÁGI KAR HALLGATÓINAK A LÁTOGATÁSA A SZEGEDI METEOROLÓGIAI OBSZERVATÓRIUMBAN

A Mezőgazdasági Kar II. évfolyamos mezőgazdasági mérnöki és vadgazda mérnöki (BSc) szakos hallgatói, valamint a II. évfolyamos mezőgazdasági mérnöki (BSc) szakos külföldi hallgatók 2022. november 7-én tanulmányi kiránduláson vettek részt az Országos Meteorológiai Szolgálat Dél-magyarországi Regionális Központ Szinoptikus Állomásán, Szegeden, ahol megtekintették a napi észlelési gyakorlatban használatos műszereket, azok egy részét működés közben figyelték meg, tájékoztatták őket az alkalmazott szoftverekről, továbbá betekintést kaptak az intézmény működésébe.

A csoportot Tóth Tamás meteorológus, intézményvezető kalauzolta az Obszervatóriumban. A körülbelül egy óra időtartamú bemutatót követően Tóth Tamás válaszolt a hallgatók által fölvetett kérdésekre.

toth_tamas_valaszol

Tóth Tamás intézményvezető meteorológus köszönti a hallgatókat reggel 8.45 órakor.

hallgatok

A diákok az intézményvezető bemutatóját hallgatják.

A háttérben található épületben a ballonszonda manuális felbocsátásához szükséges eszközöket tárolják.

diakok

A kép hátterében fémhengerek láthatók, melyekben a ballonszondák töltéséhez használt hidrogént tárolják.

csapadekgyujto

A csapadékmérés manuális mérőegysége a Hellmann-féle csapadékgyűjtő.

szelmero

A háttérben a szélmérő műszert tartó rúdhoz rögzítve az automata sugárzásmérő látható.

napfenytartammero

A Campbell-Stokes féle hagyományos napfénytartammérő.

zuzmaramero

A négy égtáj irányába beállított távvezeték mintadarabok a zúzmara mérésére szolgálnak.

2019-es_muszer

2019 óta működik a képen látható felhőalapmérő műszer.

latastavolsagmero

A háttérben lévő műszer a látástávolságot méri.

ballonkontener

2019-ben helyezték üzembe a háttérben álló automata ballonszonda felbocsátó berendezést.