Rendezvénynaptár
-
július 15. 00:01 - október 18. 23:59
-
szeptember 9. 00:01 - december 14. 23:59
-
szeptember 9. 00:01 - december 14. 23:59
-
október 8.08:00 - 18:00
-
október 18.08:00 - 16:00
A Mezőgazdasági Kar interaktív programokkal és kreatív kuckóval várja a kicsiket és nagyokat.
Méhek Napja címmel rendez tematikus napot Szegeden az SZTE Füvészkert, 2024. szeptember 22-én vasárnap 10.00-16.00 óráig.
Játékos, ismeretterjesztő feladatokkal várják a szervezők az érdeklődőket, a méhekkel, méhészkedéssel kapcsolatos állomásokkal. Bemutatják többek között, hogy miért hasznos a virágpor és a propolisz, megismerhetik a méhészkedés eszközeit, a Füvészkert munkatársai pedig bemutatják a méhlegelő növényeit. A résztvevők részesei lehetnek egy megfigyelőkaptáros méhbemutatónak, készíthetnek viaszgyertyát és természetesen mézet is kóstolhatnak.
A programon részt vesz standjával a Magyar Madártani Egyesület, a Csemete Természet- és Környezetvédelmi Egyesület, az Interaktív Természetismereti Tudástár és az SZTE Mezőgazdasági Kar is.
Karunk a Beporzók és a mezőgazdaság kapcsolatát mutatja be a Méhek Napján.
„Mi több korosztály számára készülünk interaktív programokkal. Lesznek játékos feladataink az egészen kicsiktől a nagyobb gyerekeknek is. Készülünk egy kreatív kuckóval is, így aki szeret kézműveskedni, színezni, hajtogatni, az nálunk le tud majd ülni és tud ezzel foglalatoskodni” – mondta Dr. Hupuczi Júlia, általános dékánhelyettes.
Hozzátette, az SZTE Mezőgazdasági Karnak, mint oktatási intézménynek, feladata az ismeretterjesztés, így ráirányíthatjuk a figyelmet a méhekre és tágabb értelemben a beporzókra, ezeket az ismereteket becsempészhetjük a játékos feladatokba, hogy felhívjuk a figyelmet ezeknek a fajoknak az élőhelyeire, életfolyamataira.
„A változatos, színes, diverz, növényekkel teli táj rendkívül fontos, hiszen ezek azok a helyek, ahol a különböző beporzó fajok búvó- és szaporodó helyet, illetve táplálékot találnak maguknak. Ezeknek a területeknek a csökkenésében a mezőgazdaságnak fontos szerepe van, ugyanakkor ezeknek a területeknek a megőrzésében is. A termőföldek között húzódó mezsgyékre, határoló sávokra, mezővédő erdősávokra nagy szükség van. Mindezt át tudjuk ültetni a városi ember életébe is, hiszen a kiskertek és ott lévő növények fontossága kiemelt szerepű a beporzóknál” – összegezte Dr. Hupuczi Júlia, általános dékánhelyettes.
A program tovább részleteiről ITT olvashat.