borito

Megnyílt a Vadászati Trófeakiállítás

A Vadászati Trófeakiállítás az SZTE Mezőgazdasági Karának állandó kiállításaként tekinthető meg.

Nomád Földi László vajdasági magyar színész, szakíró és nem utolsó sorban vadász trófeagyűjteményét 2018-ban ajánlotta fel Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzatának. A gyűjtemény ugyanebben az évben a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán került elhelyezésre. A trófeákat bemutató három kiállítótermet a vásárhelyi önkormányzat segítségével újítottuk fel, amelyekben a többi között afrikai és alaszkai trófeák, valamint európai és magyarországi nagyvadak trófeái láthatók. A pandémiás időszak közepette, a Vadászati Trófeakiállítást örömünkre, végre megnyithattuk a látogatók előtt.

Ünnepségünket, a Szegedi Tudományegyetem Centenáriumi rendezvénysorozatának részeként tartottuk meg, amellyel az SZTE 25. Őszi Kulturális Fesztiváljának programjához is csatlakozott intézményünk.

Otto Nicolai Duet no. 4. című művének 1. tételét Molnár Alex, a Bocskai István Lövészdandár Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekarának kürtöse, illetve Molnár Johanna, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar kürt szakos hallgatójának tolmácsolásában hallhatták az érdeklődők.

Miko_EditMarki_Zay_Peter_beszedNomad_Foldi_Laszlo

Nomad_Foldi_Laszlo_2Molnar_Alex_es_JohannaBarta_Tamas

A kiállítás megnyitóján Dr. Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város polgármestere, illetve Dr. Mikó Edit, az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja mondott beszédet.

Dr. Barta Tamás, az SZTE Mezőgazdasági Kar főiskolai docense Nomád Földi László munkásságát mutatta be a megjelenteknek. A vajdasági színész, szakíró Csantavéren született, 1956-ban. A Színművészeti Főiskolát 1979-ben végezte el, a Tanyaszínháznak egyik alapítója volt. Játszott a szabadkai Népszínházban, az Újvidék Színházban, majd amikor Magyarországra költözött a nyíregyházi, szolnoki, a miskolci színházban is szerepelt, de tagja volt egy ideig a budapesti Vígszínháznak is. Nomád Földi László vadászélete nem az első lövéssel kezdődött, már felmenői között is voltak olyanok, akiket szintén megérintett ez a szenvedély. Éppen ezért legjobban az első őzbakjának örült, hiszen ez volt az egyetlen, amit az édesapjával lőtt. Az irodalmi tevékenységének köszönhetően 3 kontinensen élt, ahol volt szerencséje vadászni is. Tíz évvel ezelőtt döntötte el, hogy felhagy a vadászattal, és azóta csak az irodalomra koncentrál.

Vadászösvényeit ezentúl nemcsak felejthetetlen könyvei, novellái, regényei segítségével járhatjuk be, hiszen a kiállítást a kar nyitvatartási idejében, hétfőtől péntekig reggel 7.30 és 16.00 óra között bárki megtekintheti. A trófeagyűjtemény az SZTE Mezőgazdasági Kar IX-es épületében, a 212-214. számú termekben látható.

A látogatókat előzetes bejelentkezés után fogadjuk. Bejelentkezni a 06 62 532 990-as telefonszámon, karunk portán lehet.

A kiállítás látogatására a mindenkor hatályos országos és egyetemi járványügyi szabályozás előírásai vonatkoznak.

trofea_agancsTarlatvezetesfarkas

feher_holloAgancstarlatvezetes_1