borito

Kiemelkedő gyakorlati teljesítménnyel zárták a Gazdászversenyt a Mezőgazdasági Kar hallgatói

2022. szeptember 30-án került megrendezésre a XIII. Agrár-felsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenye, ahol 8 egyetemi campus csapatai mérték össze tudásukat. A verseny 2 fő részből állt: egy 100 kérdésből álló írásbeli és 6 feladatból álló gyakorlati etapból. A látványos gyakorlati részben magyar tarka tenyészüsző bírálat, virtuális lónyergelés, juhkörmözés, traktorvezetési ügyességi verseny és borkóstolás volt. A versenyzők sajnálatára a sajtáros fejőkészülék összerakására nem került sor az időszűke miatt. A virtuális és traktoros feladatban kiemelkedő gyorsasággal végeztek kiváló tanulóink, és nyerték meg az adott versenyfeladatot. A juhok körmözésekor a 2. legszebb munkát végezte a csapat hölgy tagja, és a csapattagok nagyon jó szemmel, kiváló érvelésekkel tudták a tenyészüszők küllemi bírálatát is végrehajtani.

IMG_20220930_104633

IMG_20220930_152038

A csapat tagjai voltak:

Kis Erzsébet – mezőgazdasági mérnök (BSc) végzős hallgató

Halál Dominik – mezőgazdasági mérnök (BSc) végzős hallgató

Tari Ádám – II. évfolyamos, mezőgazdasági mérnök (BSc) hallgató.

IMG_20220930_174406

IMG_20220930_162920

Diákjaink bemutatták, hogy versenyszituációban is kiválóan teljesítenek, ahogy az életben gyakorló gazdálkodóként is helyt állnak. Lehetőségük nyílt a helyi precíziós technológiák megtekintésére és egy közeli természeti kuriózumot is megtekinthettünk, a Deseda tavat.

Köszönjük a MATE Kaposvári Campusa oktatóinak a verseny szervezését, megrendezését és nem utolsó sorban az SZTE Mezőgazdasági Kar oktatóinak, hogy ilyen kiváló szakemberekkel gazdagítják a mezőgazdászok körét.

IMG_20220930_174543

Szívből gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő oktatóinak.

Forrás: Köteles Dávid, tanársegéd (SZTE MGK Állattudományi és Vadgazdálkodási Intézet), felkészítő és kísérő oktató