Boritokep_TDK_honlap

Kiderült, kik lettek a Tudományos Diákköri Konferencia egyetemi szekciójának legeredményesebb hallgatói

Mikulás napján rendeztük meg a Tudományos Diákköri Konferencia egyetemi megmérettetésének szóbeli fordulóját, amelyre 13 dolgozattal pályáztak az SZTE Mezőgazdasági Kar hallgatói. A pályázatokat a Bíráló Bizottságok előzetesen értékeltek.

IMG_3802

IMG_3805

IMG_3789

IMG_3803

Két szekcióban, egy Növénytudományi és egy Multidiszciplináris szekcióban zajlott verseny, ahol a hallgatók dolgozataik kutatási eredményeit egy-egy 15 perces prezentációban is bemutatták. A változatos témák között szerepelt az aszály, a klímakár-enyhítés, és ennek a növénytani, talajtani, ökonómiai kérdései. Több olyan dolgozat is született, amely a talajjavító, talajoltó készítményeknek a hatásfokát vizsgálta. Növényi oldalról is megközelítették ezt a témát a pályázók, tőszámreakciókat is elemeztek például, de ezek is a klímaváltozáshoz kapcsolódtak. Emellett készültek állattenyésztéssel, vadgazdálkodással, vidékfejlesztéssel foglalkozó munkák is – mondta Dr. Hupuczi Júlia, főiskola docens, a Tudományos Diákköri Tanács elnöke.

IMG_3971

IMG_3817

IMG_3974

IMG_3909

IMG_3996

IMG_3844_

Emlékeztetett arra, hogy a TDK nem utolsó sorban egy verseny, amelynek nem kicsi a tétje. Az SZTE Mezőgazdasági Kar hallgatói a sikeres TDK szerepléssel mentesülnek a szakdolgozatvédés alól.

IMG_4045_

Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián résztvevő hallgatók pedig az SZTE Mezőgazdasági Kar szakirányú továbbképzésein tandíjmentességet nyerhetnek a képzés utolsó félévére. Hozzátette, emellett ajándékcsomagokat adott a Kar Tudományos Diákköri Tanácsa a hallgatóknak a részvételért és a helyezésekért is, valamint két különdíjat is átadtak.

IMG_4051

IMG_4052_

A Növénytudományi Szekcióban I. helyezett lett Varga Péter a Kukorica hibridek tőszámreakciójának vizsgálata eltérő évjáratokban című dolgozatával. Témavezetője: Dr. habil. Jakab Péter, egyetemi docens és Dr. Tar Melinda, tudományos főmunkatárs volt.

IMG_4025

IMG_4057

II. helyezett lett Varga József A talaj degradációja és javítása zárt termesztőberendezésben című pályázatával. Témavezetője Dr. Hupuczi Júlia, főiskolai docens volt.

IMG_4024

III. helyezést ért el Volford Martin. Dolgozatának címe: Eltérő alapművelési eljárások hatása takarmány kukorica termesztésében. Témavezetője volt: Dr. Hupuczi Júlia, főiskolai docens.

IMG_4020

Különdíjat kapott Kormányos Patrik. Dolgozatának címe: Kétspórás csiperkegomba termesztése, témavezetője Dr. Csontos Györgyi, főiskolai docens volt.

IMG_4003

Növénytudományi Szekció résztvevői közül a Bizottság OTDK-ra javasolja: Király Attila, Kormányos Patrik, Varga József, Varga Péter és Volford Martin hallgatókat.

A Multidiszciplináris Szekcióban I. helyezett lett Rotics Bernadett Edit Az alpaka tartás ökonómiai perspektívái Magyarországon című munkájával, témavezető: Dr. Süli Ágnes, főiskolai docens volt.

IMG_4035

II. helyezést ért el Weigert Adrienn A Dél-alföldi régióban gazdálkodók döntései a 2022-es aszály tükrében című pályázatával, témavezetője Dr. Hupuczi Júlia, főiskolai docens volt.

IMG_4034

III. helyezést ért el Hederics Enikő Ragadozógazdálkodás értékelése statisztikai adatok alapján című dolgozatával, témavezetője Dr. Majzinger István, egyetemi docens volt.

IMG_4028

Különdíjat kapott Mészáros Kata A mosómedve és a nyestkutya magyarországi előfordulási adatainak feldolgozása című munkájáért, témavezetője Dr. Kiss Orsolya, főiskolai docens volt.

IMG_4041

A Multidiszciplináris Szekció hallgatói közül a Bizottság OTDK-ra javasolja: Hederics Enikő, Kántor Dávid Alex, Magyar Olivér, Mészáros Kata, Rotics Bernadett Edit, Tari Ádám és Weigert Adrienn hallgatókat.

IMG_4047_

lablec_teljes