Bezár

Hírek

Boritokep_cikk

Kari Nyílt Napon mutattuk be az SZTE Mezőgazdasági Kar képzéseit, az intézményi pontszerzési lehetőségeket és a felvételi eljárást

Kari Nyílt Napon mutattuk be az SZTE Mezőgazdasági Kar képzéseit, az intézményi pontszerzési lehetőségeket és a felvételi eljárást

2025. január 20.
3 perc
Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A III. Kari Nyílt Napon Dr. habil. Komarek Levente oktatási dékánhelyettes köszöntötte a megjelenteket és ismertette a Kar képzési portfólióját (https://mgk.u-szeged.hu/oktatas/kepzesek). Elmondta: négy alapképzési szak, valamint három felsőoktatási szakképzési szak közül választhatnak a felvételizők.

IMG_8849

IMG_8914

Majd Králik Emese Virág mesteroktató, a középiskolai mentorprogram és a kari középiskolai TDK koordinátora mutatta be a Tudományos Diákköri Konferencia középiskolások számára meghirdetett versenyfelhívását és a hozzá kapcsolódó intézményi pontokat és ösztöndíjakat (https://mgk.u-szeged.hu/kutatas-tudomany/tudomanyos-diakkor/felhivasok). Emellett ismertette a Kar Középiskolai Mentorprogramját (https://mgk.u-szeged.hu/kozepiskolasoknak/kozepiskolai).

IMG_8886

IMG_8876

Ezután Mészárosné Herbich Katalin a Tanulmányi és Továbbképzési Osztály vezetője a felvételi eljárásról tájékoztatta a résztvevőket. Már megjelent az idei Felsőoktatási Felvételi Tájékoztató, amelyben megtalálhatók az SZTE Mezőgazdasági Karon meghirdetett képzések is (https://www.felvi.hu/felveteli/meghirdetesek_a/!FFT_Megjelenito_A/intezmenyek/36/kepzesek).

IMG_8916

Kiemelte, jelentkezni kizárólag elektronikusan lehet, a www.felvi.hu e-felvételi felületén, amelyhez ügyfélkapu+ regisztráció, vagy digitális állampolgárság szükséges. A jelentkezési határidő 2025. február 15-e.

IMG_8912

IMG_8860

Hangsúlyozta, a mezőgazdaság iránti érdeklődés egyre nagyobb, az elmúlt években a hallgatói létszámunk jelentősen megnövekedett.

„A Mezőgazdasági Kar népszerűsége annak is köszönhető, hogy a leendő hallgatók felismerték, hogy az agrárium az a tudományterület, amelyben van jövő, erre a szakmára mindig szükség lesz, hiszen ennünk, innunk mindig kell majd, állattartással és növénytermesztéssel mindig foglalkozni fogunk” – mondta Mészárosné Herbich Katalin, a Tanulmányi és Továbbképzési Osztály vezetője.

IMG_8925

„Fontos változás volt az előző felvételi eljárás során, hogy a jogszabályi minimumpontot eltörölték, így a Kar határozza meg, hogy egy-egy szakon mekkora lesz az a pontszám, amelyre az adott szak esetében felvételt nyerhet a leendő hallgató. Ezt a pontszámot befolyásolja, hogy hány fő jelentkezik hozzánk és hogy abból mennyi a felvehető hallgatók száma” – tette hozzá Mészárosné Herbich Katalin, ismertetve, hogy várhatóan a pontszámok idén is 200 pont felett alakulnak majd.

„Minden évben három alkalommal tartunk Kari Nyílt Napot, novemberben, december hónapban és januárban is, hiszen szeretnénk, ha több időpontból tudnák kiválasztani a jelentkezők a számukra megfelelőt. Emellett a Mezőgazdasági Kar is részt vesz az SZTE egyetemi nyílt napjain, novemberben már találkozhattak velünk az érdeklődők, 2025. február 8-án, szombaton 9:00 és 13:00 óra között pedig újra várjuk majd a leendő hallgatóinkat a szegedi TIK-ben megrendezésre kerülő SZTE nyílt nap és szülői értekezleten” – összegezte a Tanulmányi és Továbbképzési Osztály vezetője.

A III. Kari Nyílt Napra a közeli és a távolabbi települések középiskoláiból is érkeztek diákok.

IMG_8907

IMG_8874

„Sport tagozatos vagyok az orosházi Táncsics Mihály Gimnáziumban, és a lakóhelyemhez ez a legközelebb eső agár felsőoktatási intézmény, ezért ajánlották az iskolában, hogy látogassak el az SZTE Mezőgazdasági Kar Nyílt Napjára. A mezőgazdaság elsősorban a sokrétű elhelyezkedési lehetőségek miatt vonz, a családban senki sem foglalkozik ezzel a területtel” – mondta Erős Richárd.

IMG_8880

„Érdekel a növénytermesztés, később szeretnék majd növényorvos lenni. Van kötődésem a mezőgazdasághoz. A családomban a nagybátyám agrármérnökként dolgozik, aktív éveikben a nagyszüleim is növénytermesztéssel foglalkoztak. Azért jöttem el a Nyílt Napra, hogy többet tudjak meg a Karról és a jelentkezésről” – mondta Scherer Erzsébet, a kalocsai Nagyasszonyunk Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium végzős tanulója.

IMG_8860


miniszteriumClipboard02

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

  • feb
    3
    Utóvizsga időszak
    00:01
    00:01
  • feb
    3
    Reklamációs időszak (kurzusteljesítésekkel, érdemjegyekkel)
    00:01
    00:01
  • feb
    7
    Oklevélátadó ünnepség
    10:00 - 12:00
    10:00 - 12:00

Kapcsolódó hírek