borito

A jövő agrárszakembereit várta a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara a III. Kari Nyílt Napjára

Az SZTE MGK III. KAR NYÍLT NAP programján ezúttal a szokásos jelentkezésről és a képzésekről szóló előadásokat azzal tettük még érdekesebbé, hogy újabb szeletét mutattuk be annak, hogy milyen tudományos ismereteket lehet elsajátítani Karunkon. Dr. Csiba Anita főiskolai docens „Okos megoldások és robottechnológia alkalmazása az állattenyésztés területén” címmel tartott előadást a Nyílt Napra érkező diákoknak. A mezőgazdasági tanulmányokkal nem egyszerűen csak szakmát, hanem hivatást szerezhetnek a hallgatók - hangzott el a Nyílt Napon, amelyre a többi között az élelmiszeriparban, a környezetvédelemben vagy a vidékfejlesztésben is szükség van, így biztos jelentkezési bázisa van Karunknak.


IMG_4261



IMG_4250



Sokszínű képzési palettánk alkalmazkodik az élethosszig tartó tanulás szükségszerűségéhez, hiszen szakmérnöki képzéseinkkel a már diplomával rendelkezőknek is biztosítunk továbbtanulási lehetőséget – mondta Dr. habil. Mikó Edit dékán. Hozzátette, a digitalizáció megkerülhetetlen a mezőgazdaságban, új szakunkat, az agrár- és üzleti digitalizáció alapképzési (BSc) szakot éppen ezért indítottuk el az érettségizett vagy érettségi előtt álló fiatalok számára. Láthatjuk, hogy a szenzorokkal az apró változások is érzékelhetők például a szarvasmarhatartásban, így időben be lehet avatkozni a termelési folyamatokba. Emellett a digitalizáció kényelmesebb munkavégzést tesz lehetővé, hiszen a jövő szakemberei laptopjaikon figyelhetik majd az állatállományt.



IMG_4305


Dr. habil. Komarek Levente a Nyílt Napon elmondta, hogy Karunkon az agrár- és üzleti digitalizáció elnevezésű új szakunk mellett, mezőgazdasági mérnöki, vadgazda mérnöki és vidékfejlesztési agrármérnöki szakon folyik BSc szintű képzés (mezőgazdasági mérnöki alapszakon magyar és angol nyelven is.) Az alapképzések (BSc) mellett lehetőség van a vidékfejlesztési agrármérnöki mesterképzésben (MSc), valamint a gyógy- és fűszernövények, a mezőgazdasági, továbbá a ménesgazda felsőoktatási szakképzésben (FOSZ) való továbbtanulásra is.

Alapképzési és mesterképzési szakjaink, valamint felsőoktatási szakképzéseink választhatók nappali és levelező tagozaton, illetve államilag támogatott és önköltséges finanszírozási formában is. Az alapképzési és mesterképzési szakok nappali tagozaton duális és kooperatív képzési formában is elérhetők, míg felsőoktatási szakképzéseinket nappali tagozaton kooperatív képzési formában is választhatják a hallgatók. Végzett hallgatóink és az érdeklődő diplomás szakemberek számára a szakmai aktualitások és felmerülő igények szerint kidolgozott és indított szakirányú továbbképzések („szakmérnöki” képzések) kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget.

Hozzátette, mivel a BSc oklevelek kiadásának egyik feltétele a középfokú komplex nyelvvizsga, ezért négy féléven keresztül az angol nyelv tanulásának lehetőségét is biztosítjuk hallgatóink számára. Karunkon akkreditált nyelvvizsga központ működik, ahol évente négy alkalommal lehet nyelvvizsgát tenni.



IMG_4345



Dr. Hupuczi Júlia tudományos munkatárs a Karunkon elérhető duális képzési formákról tartott előadást. Felhívta a figyelmet arra, hogy a duális képzéssel azt vállalják a hallgatók, hogy a vizsgaidőszakban és a nyári szünetekben dolgoznak a partnercégeknél, ugyanakkor a szorgalmi időszakban nem kell dolgozniuk. A munka melletti tanulás nehézségeiért legalább a minimálbér 60 százalékát jelentő havi díjazás jár a hallgatóknak egész évben, emellett minden egyéb ösztöndíjra is jogosultak lesznek. Így többéves szakmai gyakorlattal rendelkezhetnek már közvetlenül a diploma megszerzésekor.


IMG_4351


Mészárosné Herbich Katalin, a Tanulmányi és Továbbképzési Osztály vezetője a Nyílt Napon kiemelte, az alapképzésekhez előírás az emelt szintű érettségi, a felsőoktatási szakképzésnél viszont nincs ilyen követelmény. A hallgatók a www.felvi.hu oldalon nyújthatják be az e-felvételi jelentkezési lapot, illetve a jelentkezéshez szükséges dokumentumokat. Január 31-ig viszont módosíthatnak az intézmények a meghirdetett szakokon, így a jelentkezés előtt érdemes ellenőriznie a felvételizőknek, hogy fent van-e a kiszemelt szak a felületen. A Tanulmányi és Továbbképzési Osztály vezetője a ponthatárokról is beszélt, közölte: alapképzés esetén a jogszabályi minimum 280 pont, a felsőoktatási szakképzések esetén pedig 240 pont. A www.felvi.hu oldalon található pontszámító kalkulátor segítségével mindenki kiszámolhatja a pontjait. A tényleges ponthatárok és a felvételi eredmények várható kihirdetése viszont csak július 21-én jelenik meg.


IMG_4302


IMG_4274


IMG_4293