Az SZTE Mezőgazdasági Kar 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén (2025. július 4-én) összesen 35 végzett hallgató kapta meg diplomáját, közülük 10-en kiváló minősítéssel. Az ünnepségen a gyógy- és fűszernövények felsőoktatási szakképzési szakon, a ménesgazda felsőoktatási szakképzési szakon, a mezőgazdasági felsőoktatási szakképzési szakon, a mezőgazdasági mérnöki alapképzési szakon (magyar és angol nyelven), a vidékfejlesztési agrármérnöki alapképzési szakon, a fenntartható precíziós kertészeti szakirányú továbbképzési szakon, a precíziós agrárgazdálkodási szakirányú továbbképzési szakon, továbbá a vidékfejlesztési agrármérnöki mesterképzési szakon végzett hallgatók vehették át oklevelüket, illetve diplomájukat. A végzett hallgatók közül 4-en külföldiek, ők Kínából és Azerbajdzsánból érkeztek hozzánk tanulni.

„Legidősebb friss diplomásunk 57 éves, ami egy nagyon fiatal kor, mert gyakorlatilag akár 100 éves korunkban is képesek vagyunk tanulni. Ez a diplomaátadónk idén már a második, mivel a mérnöki gyakorlat fél éve miatt az alapképzési szakokon a téli időszakban van a fő diplomaátadó a Karon, amelyen idén új 90 diplomást köszönthettünk. Most elsősorban a felsőoktatási szakképzésen, mesterképzésen, illetve a szakirányú továbbképzési szakokon végzett hallgatóink szereztek diplomát, valamint azok, akiknek az előző időszakban még valamilyen tárgy hiányzott a diplomájuk megszerzéséhez az alapképzési szakokon, ők lehetőséget kaptak arra, hogy nyáron fejezzék be tanulmányaikat” – mondta Dr. habil. Mikó Edit dékán.


Az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánja, Dr. habil. Mikó Edit hozzátette, idén a kérdezés fontosságára hívta fel a figyelmet ünnepi beszédében, hiszen a kérdésfelvetés az emberi értelem motorja. Az állítások kérdésekkel teli elfogadása strukturálja gondolkodásunkat.

Kiemelte: a jelen agrárszakemberei a klímaváltozás következményeit szeretnék orvosolni, megkeresni az új fajtákat, az új megoldásokat, ezért többen idősebb korban is visszaülnek az iskolapadba tanulni, szakmérnökként felfrissíteni korábban megszerzett tudásukat.

A mérnöki fogadalomtételt követően a friss diplomásoknak Prof. Dr. Czóbel Szilárd Endre, az SZTE Mezőgazdasági Kar általános dékánhelyettese adta át okleveleiket, majd Dr. habil. Mikó Edit dékán egy kézfogással mérnökké fogadta a friss diplomásokat.



A végzett hallgatók nevében Czene Fanni mezőgazdasági mérnök búcsúzott. A makói születésű friss diplomás, családi gazdaságuk miatt, eredendően érdeklődött az agrárium iránt, ezért választotta az SZTE Mezőgazdasági Kart felsőfokú tanulmányai színhelyéül. Meghatódva idézte fel az itt töltött éveket:

„Kislétszámú közösség vagyunk, ez egy fantasztikus, családias légkört teremtett. Név szerint ismertük egymást és a tanárok is minket. Szakmailag is sokat adott nekem ez a Kar gyakorlati és elméleti szempontból is. Egy időre ugyan most szüneteltetem a tanulást, hiszen a jövő héten már egy sertéstelepen kezdek el dolgozni, de később, ha a munka mellett lesz időm és energiám, szeretnék majd szakmailag fejlődni, továbbtanulni” – mondta Czene Fanni mezőgazdasági mérnök. 
Fanni a növénytermesztéssel: foghagyma, petrezselyem, búza és kukorica termesztésével foglalkozó családi gazdaságuknak egyelőre a környezetkímélő gazdálkodásról tanult ismereti átadásával igyekszik segíteni, de a jövőben szívesen be is kapcsolódna a közös munkába.
Szeretettel gratulálunk minden oklevelet szerzett hallgatónak!


Az SZTE Mezőgazdasági Kar 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén készült fényképeket megnézheti közösségi oldalunkon:
https://www.facebook.com/SzegediTudomanyegyetemMezogazdasagiKar/posts/pfbid0UUCk4GBV4xSBvGD6e4pifHJpeoG6kpyE96BYrEAFfM6QPdnkbu6uNCrLNMPC1DRkl