Lakitelek_borito

Európa Szabadegyetem a Hungarikum Ligetben

A szabadegyetemen részt vettek a 2024 februárjában induló kollégiumok hallgatói, köztük a Kar oktatója, Kovács Helga, tanársegéd is.

2024. július 3. és 7. között került megrendezésre az Európa Szabadegyetem a Hungarikum Ligetben, Lakitelken.

A szabadegyetemen részt vettek a 2024 februárjában induló kollégiumok hallgatói, köztük a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karáról, a Gazdálkodási és Vidékfejlesztési Intézet munkatársa, Kovács Helga tanársegéd is.

Egész héten tudományos előadások és színes programok várták az ide érkezőket.

Meghívott előadó volt többek között Tózsa István, professzor; Szakály Sándor, a VERITAS Történetkutató Intézet főigazgatója; Ócsai Géza, honvéd koronaőr alezredes; Miklós Beatrix, a Hévíz Turisztikai Egyesület elnöke és Böjte Csaba ferences szerzetes.

Táncház a Kösönytű Néptáncegyüttessel, magyar gulya hajtás Tiszaugon, sportdélután a Ligetben (football-golf, petanque, teqball és diszkgolf) színesítette az eseményt.