boritokep_Horvath_Jozsef

Eszéken illetve Nagyváradon vett részt Erasmus+ oktatói mobiltáson Dr. habil. Horváth József, egyetemi docens

Erasmus+ oktatói mobilitáson vett részt az eszéki Josip Srossmajer Egyetem Agrobiotechnológiai Karán Dr. habil. Horváth József, egyetemi docens az SZTE MGK Gazdálkodási és Vidékfejlesztési Intézetének oktatója. Mintegy 50 fő hallgatónak tartott előadásokat a vidékfejlesztés, illetve a falusi- és agroturizmus fejlesztési lehetőségeiről.

Eszek_1

Megbeszéléseket folytatott Dr. Tihana Sudaric professzor asszonnyal, a Biogazdasági és Vidékfejlesztési Intézet intézetvezető-helyettesével, Dr. Daniel Hamannal az Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának igazgatójával, valamint Gorana Rasic nemzetközi koordinátorral, akik kifejezetten nyitottak a jövőbeni együttműködésekre.

Eszek_2

Nagyváradon szintén Erasmus+ oktatói mobiltáson vett részt Dr. habil. Horváth József a Nagyváradi Egyetem Környezetvédelmi Karán, melynek során előadásokat tartott agrárökonómiai témakörökben, mintegy 60 fő mezőgazdasági szakos hallgatónak.

A tanulmányút során megbeszélést folytatott Dr. Christina Maerescu dékán asszonnyal, Dr. Ioana Maria Borza tanszékvezető asszonnyal (Mezőgazdasági és Kertészeti Tanszék) és Anamaria Supurannal, a nemzetközi kapcsolatok koordinátorával.

Nagyvarad_2

Részt vett továbbá egy workshopon a Mezőgazdasági és Kertészeti Tanszéken, ahol megismerte az oktatók szakterületeit és a jövőbeni együttműködési lehetőségekről egyeztetett. A szakmai munkát a fogadó intézmény kulináris élményekkel színesítette.

Nagyvarad_1