borito

Átadtuk a „Mezőgazdaság, ahogy én szeretem!” fotópályázat és a „Gazdálkodj Okosan!” esszéíró pályázat díjait

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara két pályázat eredményhirdetését tartotta meg a Kar Sófalvy előadótermében.

IMG_5033

A „Mezőgazdaság, ahogy én szeretem!” fotópályázat célja az volt, hogy a nevezők kreatív módon megmutathassák, hogy kinek mit jelent a mezőgazdaság.

Két kategóriában lehetett pályamunkákat beadni, amelyeken a következő versenyzők indultak el:

Középiskolai versenyzők:

Középiskolai pályázatok

Sárközi Réka,
Virág Maya,
Mórocz Ágnes,
Pusztai Tamás

Bársony István Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Győri Flóra
Asztalos Ábel László

Szent Benedek Technikum, Szakképző Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészeti Iskola Szegedi Tagintézménye

Farkas Fanni

Déli ASzC Jánoshalmai Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Egyetemi versenyzők:

Egyetemi pályázatok

Csapó Annamária

Dobóné Deák Judith

Huber Zsanett

Jescheta Gyöngyvér

Kis Erzsébet

Simon Kitti

Somi Hajnalka

Szilágyi Szabina

Turuczki Szabolcs

Varga Benjamin

Weigert Adrienn

IMG_5094_1

Közülük az alábbi helyezéseket osztotta ki az SZTE MGK Tudományos Diákköri Tanácsának elnöksége:

Középiskolás kategória díjazottjai:

III. helyezett: A Jánoshalmai Mezőgazdasági Technikum versenyzője:
Farkas Fanni

II. helyezett: A Szent Benedek Technikum tanulói:
Győri Flóra,
Asztalos Ábel László

I. helyezett: A Bársony István Mezőgazdasági technikum csapata:
Sárközi Réka,
Virág Maya,
Mórocz Ágnes,
Pusztai Tamás

Egyetemi kategória díjazottjai:

III. helyezett: Somi Hajnalka

II. helyezett: Huber Zsanett

I. helyezett: Turuczki Szabolcs

Nyereményük:

Idén első alkalommal vártunk fotómotázsos posztereket a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karra „Mezőgazdaság, ahogy én szeretem” címmel két kategóriában, középiskolás diákok és egyetemista hallgatók számára. A poszterpályázat díjait kategóriánként osztottuk ki. Az I. helyezett 30 ezer forintot, a II. helyezett 20 ezer forintot, a III. helyezett pedig 10 ezer forintot kapott ajándékba az egyetemi és a középiskolás kategóriában is.

IMG_5085

IMG_5068

IMG_5066

IMG_5064

Idén 15. alkalommal került kiírásra a Mezőgazdasági Kar „Gazdálkodj okosan!” esszéíró pályázata. A középiskolásoknak szóló versenyfelhívásra legalább 15 oldal terjedelmű dolgozatokkal jelentkezhettek a diákok az agrárium széles témaköréből merített témákkal.

„Gazdálkodj Okosan!” esszéíró pályázaton az alábbi helyezések születtek:

Pályázó neve

Pályázat címe

Helyezés

Konzulens tanár

Zsótér Zoltán

Szeméttermelés helyett újrahasznosítás.
Háztartási hulladékaink feldolgozása

Táncsics Mihály Gimnázium Orosháza

I.

Gabnai Edit

Dani Regina Jázmin

Gyógynövények kémiája

Táncsics Mihály Gimnázium Orosháza

II.

Mikulás Rolandné

Kálmán Kinga

Az állatok, mint lelkünk angyalai.
Mire jók a terápiás célból tartott állatok?

Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, Szeged

III.

xxxxxxxxxxxxxxx

Nyereményük:

A legjobb esszékért a pályázók ösztöndíjat illetve ajándékcsomagokat kaphatnak. Az 1. helyezett 100.000 Ft, a 2. helyezett 75.000 Ft, a 3. helyezett 50.000 Ft ösztöndíjat nyert, melyet a Kar hallgatójaként fog megkapni.

IMG_5089

IMG_5075