Facebook_Ad_39

25. Pápai Expo és Agrárpiknik

2022. május 13-14. között 25. alkalommal jelentkezik a Nyugat-Dunántúl egyik legjelentősebb agráreseménye, a Pápai Expo és Agrárpiknik. A jubileumi eseményre különleges programokkal, bemutatókkal készülnek a szervezők. A tavalyi kezdeményezést folytatva az esemény most is főként a fiatalokat célozza meg, amelynek fókuszában a pályaorientáció és a generációváltás lesz.

Idén a már megszokott bemutatókon és szakmai programokon túl igyekeznek mélyebb bepillantást engedni az egyes szakmákba, játékos módon elmélyíteni az agráriummal kapcsolatos ismereteket, eloszlatni tévhiteket a gazdálkodással kapcsolatban, összességében egy vonzó jövőképet adni a szakma iránt érdeklődő gyerekeknek, fiataloknak. A rendezvényre várják a fiatal gazdákat, a családokat és az agrárium iránt érdeklődőket is.

A pénteki napon játékos edukációs és pályaorientációs programokkal készüln a rendezvényre látogató diákság részére, míg szombaton családi programokkal és a piknik hangulattal várják a látogatókat.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara számára kiemelten fontos az agrárium jövője, amelynek a mostani középiskolások és egyetemisták a zálogai, ezért is szeretnék a Pápai Expo és Agrárpiknik keretében közelebb hozni hozzájuk az agrárszakmákat, a mezőgazdasági, élelmiszeripari innovációkat és sikertörténetekkel bátorítani őket a pályaválasztásban.

Az eseményt ezúttal is kötetlen jellegű lesz, ideális arányban kínálva a látogatóknak szakmai és a közönségprogramokat, de nem marad el a már szokásosnak mondható könnyűzenei koncert sem, amelyet ezúttal ráadásként zenés-táncos mulatság is követ.

A rendezvényen bemutatjuk az SZTE Mezőgazdasági Kart és képzéseinket. Karunkat Dr. Sisák István, tudományos főmunkatárs, a Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézet oktatója képviseli a rendezvényen.

Az esemény fővédnöke:

Nagy István, agrárminiszer

Az esemény védnökei:

Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a Magosz elnöke és Kovács Zoltán, Pápa és térsége országgyűlési képviselője

Az esemény házigazdája:

Győrffy Balázs, a NAK elnöke

A rendezvény honlapja ITT elérhető.