Ev_Oktatoja_boritokep_2

Év Oktatója díjat vehetett át Dr. Hupuczi Júlia főiskolai docens, általános dékánhelyettes

Az elmúlt tanév legjobbjai között a szegedi egyetemi Tanévnyitó Ünnepségen tüntették ki Dr. Hupuczi Júliát, az SZTE Mezőgazdasági Kar oktatóját.

Dr. Hupuczi Júlia 2012 óta a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának oktatója, 2023. július 1. napjától általános dékán helyettese. A Karra történő belépése óta, mint oktató, és mint szervező is kivívta munkatársai és diákjai elismerését. Oktatóként kiemelt figyelmet fordít a hallgatók szakmai fejlődésére.

Fő szakterülete a talajegészség és a talajhoz kapcsolódó kutatásai a mezőgazdaság minden irányából megközelítik, tárgyalják és bemutatják a magyarországi talajok és azok állapotának fontosságát. A szakma iránti elkötelezettsége példamutató és ezen a területen a tudás átadására minden lehetőséget megragad az Egyetem falain kívül is, akár gazdálkodók, akár laikusok számára kell bemutatni a talajélet fontosságát.

Szaktudása és a folyamatosan frissített tudásanyaga biztosítja, hogy diákjai a legfrissebb és legrelevánsabb információk birtokába juthassanak. Hallgatóközpontúsága, empátiája és a diákok iránti elkötelezettsége mind hozzájárulnak ahhoz, hogy tanítványai bizalmat szavazzanak neki. Az oktatásban is megjelenő komplex szemlélete, a mélyebb, adott esetben szárazabb tudásanyag összefüggésekben történő, gyakorlatorientált bemutatása hozzájárul a következő generáció szemléletváltásához.

Nem csupán az oktatás területén nyújt példát. Duális képzési felelősként a Kar valamennyi szakján kapcsolatot tart a hallgatók és a vállalati partnerek között. Szervezőként ismert pontosságáról és megbízhatóságáról. A beiskolázási programok felelőse, valamint a Kari Tudományos Diákköri Tanács elnöke, kari és egyetemi projektek résztvevője.

Mindezen tevékenysége és munkája elismeréseként vehette át az Év Oktatója díjat.

Szeretettel gratulálunk!

A Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepélyéről bővebben ITT olvashat.