borito

Jó tanulmányi eredményükkel, tanórán kívüli tevékenységükkel és közösségi munkájukkal érdemelték ki az NFÖ ösztöndíjakat Karunk külföldi hallgatói

Vezetői értekezleten adták át az idei Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjakat. Ezúttal az SZTE Mezőgazdasági Kar két külföldi hallgatója részesült a megbecsülésben.

IMG_7510

Hetedik szemeszterét kezdte Karunkon, Aisha Adan Jaldesa, aki Kenyából érkezett a Mezőgazdasági Karra. A főváros helyett mindenképpen egy csendesebb, élhetőbb városban szeretett volna tanulni, és mivel a Szegedi Tudományegyetem Magyarország legjobb vidéki egyeteme, így erre az intézményre esett a választása. A vásárhelyi Kart, elsősorban Szeged közelsége miatt szemelte ki tanulmányai kezdetén. Hozzátette, azóta sem bánta meg a döntését, hiszen nagyon kedves embereket ismerhetett meg itt.

Aisha Adan Jaldesa jó tanulmányi eredményével; közösségi munkájával; a különféle rendezvényeken való segítő közreműködésével; tanórán kívüli tevékenységével: versenyeken, konferenciákon való részvételével; illetve az elsőéves hallgatók mentorálásával érdemelte ki a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat.

Mint elmondta, eddig is Stipendium Hungaricum ösztöndíjjal tanult a Karon, ám ez sajnos ne fedezte teljesen kiadásait, így rendszeresen végzett fizikai munkát a tanulás mellett, például üvegházakban szedett paradicsomot, csomagolt, de dolgozott laboránsként is. A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjnak köszönhetően az utolsó félévben több ideje marad a tanulásra.

„Hálás vagyok az ösztöndíjért, úgy érzem, hogy mindazt a sok jót, amit a Kar közösségétől kaptam, kötelességem azzal viszonozni, hogy jó jegyeket szerzek és szorgalmasan tanulok” – mondta Aisha Adan Jaldesa, végzős mezőgazdasági mérnöki BSc szakos hallgató.

„Kenyában úgy tartják, hogy a mezőgazdaságban dolgozni nem nőknek való munka. Erre szeretnék rácáfolni, úgy hogy legalább néhány hónapra hazamegyek, és azt a sok tudást, amit elméletben megszereztem, otthon a gyakorlatban is kamatoztatom. Ezután mindenképpen szeretném folytatni a tanulmányaimat, és még 30 éves korom előtt, ösztöndíjasként PhD fokozatot szeretnék szerezni Európában vagy Kanadában – összegezte Aisha Adan Jaldesa.

Afiqah Izzati Binti Sundusin, az SZTE Mezőgazdasági Kar negyedéves mezőgazdasági mérnöki BSc szakos hallgatója nem először nyerte el a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat, amelyet ezúttal is a jó tanulmányi átlagának, a közösségi életben való aktív részvételének, illetve a nemzetközi konferenciákon való sikeres szereplésének köszönhet.

„Az ösztöndíjnak hála nem kell a tanulás mellett dolgoznom, a tanulmányaimra, elsősorban a szakdolgozatírásra összpontosíthatok. Szeretnék visszaadni valamint a Kar közösségének is, ezért az elsőéves külföldi hallgatóknak szeretnék segíteni a beilleszkedésben”- mondta az NFÖ ösztöndíjas, Afiqah Izzati Binti Sundusin.

A malajziai fiatal lány családjában nincs hagyománya a mezőgazdasági tevékenységnek, ugyanakkor tanulmányai ideje alatt felismerte, hogy jó érzéke van a menedzsmenthez, és ráébredt, hogy a mezőgazdasági törvényi szabályozásában szeretne tevékenykedni a jövőben. Hosszútávú célja, hogy az agrárium területén egy gyakorlatorientált szabályrendszer kidolgozásában működjön majd közre.

Mindenekelőtt azonban ösztöndíjasként szeretne továbbtanulni, és PhD fokozatot szerezni, az angliai Readingi Egyetemen.

IMG_7515

Szeretettel gratulálunk az NFÖ ösztöndíjas hallgatóknak.