Friss hírek

|<(1) <(7) 8 9 [10]
2020. október 21.

Ha részese szeretnél lenni egy egyedülálló, öt európai egyetemet összefogó projektnek, amelyben az angol nyelvtudásodat is kamatoztathatod, mindemellett számos új ismeretségre tehetsz szert, akkor a EUGLOH Student Board tagságot neked találták ki.

2020. október 19.

Megfordult a tendencia: 2017 óta növekszik a hallgatói létszám a Szegedi Tudományegyetemen. A 2020/2021-es tanévben 22 ezer hallgató tanul a szegedi egyetemen. A népszerűséget többek között indokolja az is, hogy a középiskolások bíznak a kiszámíthatóan fejlődő, nemzetközi hírű Szegedi Tudományegyetemben, és töretlen a külföldi hallgatók érdeklődése is a szegedi intézmény iránt.

2020. október 22.

Szarvas Adrienn

okleveles növényorvos, tanársegéd

2020. szeptember 30.
2020. szeptember 04.
2020. augusztus 14.
2020. augusztus 12.

A munkálatok várhatóan ősszel fejeződnek be.

2020. augusztus 03.
2020. július 24.

Az SZTE NKI Kulturális Iroda minden évben alkotói pályázatokat és előadói versenyeket ír ki. Az őszi szemeszterre egyetemi zenei versenyt-, dráma-, verspályázatot és egyetemi vers-és prózamondó versenyt hirdet.

2020. július 21.

A Szegedi Tudományegyetem vezetése körlevélben hívta fel dolgozói figyelmét a járványügyi készültség időszakára vonatkozó külföldre utazással kapcsolatos szabályok fokozott betartására. A külföldi utazásokat a Szegedi Tudományegyetem a jelenlegi helyzetben nem javasolja.

2020. július 10.

A kiemelkedő tanulmányi eredményű, szakmai téren kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatók részére — a hallgatók tevékenységének pénzbeli elismeréseként, elért eredményük fenntartásának támogatására — az oktatásért felelős miniszter nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományoz egy tanév időtartamára.

2020. július 09.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán tavaly ősszel egy merőben újszerű, a drónos monitoringot fókuszba állító képzést, a precíziós agrárgazdálkodási szakmérnöki szakot indították kiemelkedő sikerrel. Idén ősszel egy rendkívül újító és hatékony oktatási módszert, a blended learning-et (online levelező oktatás) alkalmazva igazodik a Kar a jelen helyzet kihívásaihoz.

2020. július 06.

A mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. hallgatókat keres fejőrobotos istállókba történő betelepítéshez

2020. július 02.

A cikk forrása az ELTE honlapja

2020. július 01.

A veszélyhelyzet megszűnésével új szabályok léptek életbe a Szegedi Tudományegyetemen, amelyek érintik a felvételizők és a hallgatók nyári programjait, valamint a tanévkezdést.

2020. június 29.

2020. július 1-től újra nyitva tart az Agrártudományi Szakkönyvtár

2020. június 19.

Itt az alkalom, hogy megmutasd a kreativitásodat, egyéni látásmódodat! Oszd meg a négy másik EUGLOH egyetem közösségével a kedvenc képedet arról, hogy milyen most a tanulás!

2020. június 09.

A leadás határideje, helyszíne: 2020. szeptember 10.

2020. június 04.

2020-2021 call for applications for a National Higher Education Scholarship

2020. május 26.

A Közbeszerzési Kiválósági Díj - 2020 elnyerésére

Felsőoktatási intézmények tanulói számára

2020. május 07.

Két hónap alatt harmincnál is több orvos- és élettudományi projektet kezdeményeztek a Szegedi Tudományegyetemen a koronavírussal kapcsolatban. Az SZTE részt vesz egy ígéretes antivirális szer klinikai vizsgálatának előkészítésében, emellett az intézmény átfogó genetikai kutatást indított és tömeges szűrési módszerek fejlesztésében is közreműködik. A kutatások a betegség minden szakaszára kiterjednek, kezdve a megelőzéstől és a diagnosztikától a korai és intenzív terápiákon át egészen a rehabilitációig.

2020. május 15.

A program címe: Biomedical Data Processing and Global Aspects of COVID-19

2020. április 16.

A kormány döntése értelmében azon volt hallgatók is megkaphatják a felsőfokú végzettséget igazoló dokumentumot, akik nyelvvizsga hiányában nem vehették át oklevelüket.

2020. május 04.

Hirdetmény a védelmi intézkedésekről szóló 168/2020. (IV. 30.) Korm. rendelet 7. §-ának rendelkezéseivel kapcsolatban.

2020. április 20.

Idén is lehetőség van adója 1%-ának felajánlásával támogatni a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának alapítványát

2020. április 17.

Az új koronavírus terjedésének megfékezése miatt kihirdetett egészségügyi veszélyhelyzetben Magyarország Kormánya a jogszerűen Magyarországon tartózkodó külföldi állampolgárok védelme érdekében a 85/2020. (IV.5.) kormányrendelettel elrendelte a magyarországi tartózkodásra jogosító okmányok automatikus meghosszabbodását az alábbiak szerint.

2020. április 17.

Új, az online oktatással kapcsolatos felületet hoztak létre az SZTE-n, hogy egy helyen legyen elérhető a március 23-a óta működő digitális oktatással kapcsolatos minden fontos információ.

2020. április 15.
2020. március 31.

Az alábbi gyűjteményben szakirodalmi forrásokat ajánlunk hallgatók számára. Ezek között a számos tankönyvet is meg lehet találni, illetve hazai és nemzetközi kutatásokból, folyóiratokból, lexikonokból és egyéb formátumokból is lehet meríteni.

2020. március 31.

Fertőzőbb-e a koronavírus, ha félünk tőle? A Ködpiszkáló blogot alapító dr. Csupor Dezső, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar docense, a tévhitek ellen a hiteles információkat közérhető cikkekbe foglalta eddig. A koronavírus terjedése óta a legnépszerűbb videomegosztó csatornán elhelyezett képes üzenetekben harcol az álhírek ellen. A tudománynépszerűsítő tudóst a COVID-19 vírushoz hasonlóan veszélyes „koronás tévhitekről” is kérdeztük.

2020. március 19.

Megrendüléssel tájékoztatjuk Karunk polgárait és örökös kollégáinkat, hogy Dr. habil. Molnár Imre nyugalmazott főiskolai tanár, Karunk volt főigazgató-helyettese, a Növénytermesztési és Kertészeti tanszék egykori vezetője elhunyt.

|<(1) <(7) 8 9 [10]