Kari TDK eredmények 2023 (egyetemi hallgatók)

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán 2023. 12. 06-án megrendezésre került Tudományos Diákköri Konferencia egyetemi hallgatóknak szóló megmérettetésének eredménye

A Növénytudományi Szekcióban I. helyezett lett Varga Péter a Kukorica hibridek tőszámreakciójának vizsgálata eltérő évjáratokban című dolgozatával. Témavezetője: Dr. habil. Jakab Péter, egyetemi docens és Dr. Tar Melinda, tudományos főmunkatárs volt.

II. helyezett lett Varga József A talaj degradációja és javítása zárt termesztőberendezésben című pályázatával. Témavezetője Dr. Hupuczi Júlia, főiskolai docens volt.

III. helyezést ért el Volford Martin. Dolgozatának címe: Eltérő alapművelési eljárások hatása takarmány kukorica termesztésében. Témavezetője volt: Dr. Hupuczi Júlia, főiskolai docens.

Különdíjat kapott Kormányos Patrik. Dolgozatának címe: Kétspórás csiperkegomba termesztése, témavezetője Dr. Csontos Györgyi, főiskolai docens volt.

Növénytudományi Szekció résztvevői közül a Bizottság OTDK-ra javasolja: Király Attila, Kormányos Patrik, Varga József, Varga Péter és Volford Martin hallgatókat.

A Multidiszciplináris Szekcióban I. helyezett lett Rotics Bernadett Edit Az alpaka tartás ökonómiai perspektívái Magyarországon című munkájával, témavezető: Dr. Süli Ágnes, főiskolai docens volt.

II. helyezést ért el Weigert Adrienn A Dél-alföldi régióban gazdálkodók döntései a 2022-es aszály tükrében című pályázatával, témavezetője Dr. Hupuczi Júlia, főiskolai docens volt.

III. helyezést ért el Hederics Enikő Ragadozógazdálkodás értékelése statisztikai adatok alapján című dolgozatával, témavezetője Dr. Majzinger István, egyetemi docens volt.

Különdíjat kapott Mészáros Kata A mosómedve és a nyestkutya magyarországi előfordulási adatainak feldolgozása című munkájáért, témavezetője Dr. Kiss Orsolya, főiskolai docens volt.

A Multidiszciplináris Szekció hallgatói közül a Bizottság OTDK-ra javasolja: Hederics Enikő, Kántor Dávid Alex, Magyar Olivér, Mészáros Kata, Rotics Bernadett Edit, Tari Ádám és Weigert Adrienn hallgatókat.