In memoriam

(1954 - 2014)

kollégiumvezető, testnevelő tanár

Végzettségek:

1975-1979 - Juhász Gyula Tanárképző Főiskola – földrajz-testnevelés szakos tanár

1990-2001 - Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar – testnevelő tanár

2002-2004 - Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar – kosárlabda edző

2005-2007 - SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar – közoktatási vezető

1997-2009 – kosárlabda edző - HLKK

Kedves Laci!

Régi ismerősök voltunk.

Életed utolsó, alig több, mint öt évében a Mezőgazdasági Kar Kollégiumának vezetőjeként lettél kollégánk.

Korábban is gyakran találkoztunk a közös udvaron, a tornateremben, ismertük jó hírű tanári, sportköri tevékenységedet. Diákjaidnak mindenkor nagyra becsült, szeretett tanára voltál, s mint ilyen, köztiszteletben álló ember.

Így régi ismerősként köszöntöttünk új munkakörödben, szívesen fogadtunk. Úgy érezted, hogy itt és most összegezheted, kamatoztathatod mindazt a pedagógiai tudást, sportvezetői ismereteket, szervezői, vezetői képességedet, műszaki, gyakorlati érzékedet, amelyet az elmúlt 30 évben középiskolai tanári pályád idején megszereztél. Vezetőként céltudatos voltál, s kitartó, kemény munkával elérted, amit akartál, s ez örömmel, büszkeséggel töltött el.

A Karunkon eltöltött rövid időszak alatt irányításoddal a kollégium épülete szépült, gazdagodott. Amikor elkészült egy-egy munkafázis, fotókat küldtél. Ámulva láttuk, hogy az elhanyagolt helyiségek megújultak, a tönkrement berendezések helyébe ízléses, szép, modern dolgok kerültek. Az UV-klub felújítása is sikerült. Teret adtál a megálmodott, majd megvalósított közös rendezvényeknek, ötletadója és szervezője voltál programoknak, ünnepléseknek. Lelkesen főzted ilyenkor a halászlét, a gulyáslevest, s jól esett a dicséret.

Kiváló teljesítményt nyújtottál. Meghatódva vetted át a Dékáni Elismerő Oklevelet, amelyet lelkiismeretes munkád elismeréseként kaptál

Kedves Szilágyi László Tanár Úr! Közvetlen, derűs, barátságos, jóindulatú, igényes, segítőkész, érzékeny embernek ismertünk. Közösségépítő Tanárnak és Kollégának.
Megrendülten és tisztelettel búcsúzunk.