Nagypal_boritokep

Nagypál Virág lett a K&H Bank „Fenntartható agráriumért” ösztöndíjpályázatának egyik nyertese

A K&H Bank immár kilencedik alkalommal hirdette meg a „Fenntartható agráriumért” ösztöndíjpályázatot a magyarországi agrárképzést folytató egyetemek hallgatói számára. Ők azok, akik tanulmányaikkal, kutatásaikkal az ágazat egészségesen fenntartható, hosszú távú fejlődését segíthetik. Az új fogyasztói trendek és a klímahelyzet fokozódása ugyanis erőteljesen meghatározzák a mezőgazdaság és élelmiszeripar fejlődési irányait, átrendezik az élelmiszerpiacot. Mindezekre új megoldásokat kell találni, amelynek megvalósításában kiemelt szerepe van a motivált és tudásorientált fiatal agrárszakembereknek. A beérkezett 47 pályamunkából a kétfordulós zsűrizés eredményeként összesen 8 hallgató nyerte el a K&H által felajánlott, összesen 2.400.000 forint ösztöndíj támogatást, akik közül az egyik nyertes Nagypál Virág, a Szegedi Tudományegyetem Környezettudományi Doktori Iskolájának hallgatója. Témavezetői: Prof. Dr. Hodúr Cecilia Mérnöki Kar, Dr. Mikó Edit Mezőgazdasági Kar.

Nagypal_Virag