Kari hallgatói oklevelek és jutalmak átadó ünnepsége
2024. november 14-én a Kari Tanácsteremben ünnepélyes keretek között került sor a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban részesülő TTIK-s hallgatók oklevelének átadására, valamint a legmagasabb felvételi pontszámmal bekerült első évfolyamos hallgatók átvehették tárgyjutalmukat.
„Sorsszerű, hogy az Egyetem Napján vehettem át a Pro Universitate-díjat” – interjú Dr. Pál-Molnár Elemérrel
Erdélyben született, Kolozsvárról indult és Szegeden teljesedett ki. Ez a mondat nemcsak a Szegedi Tudományegyetemre igaz, hanem Dr. Pál-Molnár Elemérre is, aki éppen annak a két egyetemnek a „születésnapján” vehette át a Pro Universitate-díját, amelyet személye is összeköt.
Biztonságosabbá teheti az önvezető autókat a szegedi egyetem kutatóinak felfedezése
Az önvezető autók mellett a biológiai kutatásoktól az orvosi képalkotásig sok területen hasznosíthatják majd Mohos Bálint és Halmosi Levente felfedezését. A Szegedi Tudományegyetem Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központ Mesterséges Intelligencia Kompetenciaközpont kutatói a rangos European Conference on Computer Vision (ECCV) konferencián ismertették a képszegmentálás témakörében született, hiánypótló tudományos cikküket.
Megmérték a Nap születésének időskáláját - szegedi kutató is közreműködött a Nature-cikket érő kutatásban
Szányi Balázs, az SZTE Fizika Doktori Iskola hallgatója és témavezetője, Maria Lugaro is részt vett a Nap kialakulásának időskálájának kiderítésére irányuló kutatásban. A nukleáris asztrofizikai módszereken alapuló eredményeket a Nature folyóirat közölte le.
Díszdoktorokat avattak az Egyetem Napján, átvette egyetemi tanári kinevezését Karikó Katalin
A Szegedi Tudományegyetem hallgatói, kutatói, oktatói és munkatársai a tiszta igazság és tudás keresésével mind egy jobb világért dolgoznak – mondta Prof. Dr. Rovó László, az SZTE rektora szombaton, az Egyetem Napja alkalmából megrendezett ünnepi szenátusi ülésen. A felelősséget és a patriotizmust emelte ki a Nobel-díjas Karikó Katalin életpályája kapcsán Hankó Balázs. A kulturális és innovációs miniszter egyetemi tanári kinevezést adott át a világhírű biokémikusnak. A szegedi egyetem új díszdoktora lett és talárt ölthetett magára: Kent Cartwright, Bernhard Homey, Sami Ahmed Khalid, Albert Zink és Drew Weissman.
Megmutattuk, hol dolgozunk – az SZTE munkatársainak gyermekeit látta vendégül az egyetem családi napja
A Szegedi Tudományegyetemen második alkalommal került megrendezésre a „Muti, hol dolgozol!” családi nap az IKIKK Társadalmi Felelősségvállalás Kompetenciaközpont Családbarát Alprogramjának szervezésében. Az őszi szünet első napján az SZTE munkatársai behozhatták gyermekeiket az egyetemre egy napra. A résztvevő több mint 40 gyerek számtalan élménnyel lett gazdagabb. Szerencsére pár szülő el is tudta kísérni a csoportot, de a legtöbbüknek az jelentett segítséget, hogy kisiskolásukat biztonságban tudhatták, amíg dolgoztak.
"Hajt minket a tudásvágy, akár hajnali 3-kor is eszmecserét folytatunk" – Karikó Katalin és Drew Weissman sajtótájékoztatója
A Szegedi Tudományegyetemen megrendezett mRNS-konferencia első napján, 2024. november 7-én nemzetközi sajtótájékoztatót tartottak. Az újságírók kérdéseire válaszolt: Karikó Katalin, a Szegedi Tudományegyetem Nobel-díjas professzora, valamint kutatótársa, Drew Weissman professzor, a Pennsylvaniai Egyetem Perelman School of Medicine orvosi innovációs intézetének igazgatója, továbbá a szimpózium házigazdája, az SZTE képviseletében Rovó László professzor, rektor. A Nobel-díjas tudósokat számos témáról kérdezték, szóba kerültek a legfrissebb kutatások, valamint az, hogy miként tudnak együtt dolgozni, megváltozott-e az életük az elmúlt egy évben, sőt azt is elárulták, mit csináltak, amikor az első ember a Holdra lépett.
Rekordot döntött, szerencsés és különleges is volt egyben a 13. Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny
A Magyar Tudomány Ünnepének szegedi megnyitójával is összeért a 2024. évi Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny, amelynek résztvevői így Nobel-díjasokkal is találkozhattak Szegeden. Karikó Katalin, az SZTE Nobel-díjas kutatóprofesszora inspirálta a legkiválóbb hazai középiskolásokat, akik a TOP 100-as magyarországi középiskolai rangsorban szereplő iskolák mellett határon túlról is eljöttek a Szegedi Tudományegyetem 13. alkalommal megrendezett versenyére. Az idei megmérettetésen rekordszámú versenyző vett részt, a győztes a debreceni Tóth Árpád Gimnázium Ignose nevű csapata lett.