MINIÓRÁK az SZTE BTK nyílt napján - regisztrációs lehetőség december 11-e 20:00-ig
A szegedi bölcsészkar nyílt napot tart az érdeklődő felvételizők számára 2024. december 16-án, 10:15-től kezdődően a kar főépületében.
A teljes programról és a további tudnivalókról ide kattintva olvashatsz.
Ebben a cikkben a miniórák listáját és a regisztrációs linket találod meg! A többi programra nem, de a miniórákra regisztrálnod szükséges! A jelentkezés december 11-én 20:00-kor zárul!
Nyílt nap december 16-án az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán – részletes program
Ismét megnyitjuk kapuinkat mindazok előtt, akik a felvételi előtt állnak és érdeklődnek a szegedi bölcsészkar igen széles képzési kínálata iránt! A tanévben először december 16-án tartunk nyílt napot a kar főépületében, az Egyetem u. 2. szám alatt!
A nyílt nap részletes programját alább, a miniórákat pedig ide kattintva találod meg! A program más részeire nem, de a miniórákra regisztrálni szükséges! Jelentkezési határidő: 2024. december 11. 20:00.
Ne egymásról ráncigáljuk le a takarókat – Pszichológusok beszélgettek a Radnóti-esteken a Covid-19 járványról
Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar idén is megrendezte a Radnóti-esteket. Az idei eseménysorozaton a Covid-19 hatásait és utóhatásait tárgyalták különböző szempontokból. Beszélgettek róla szociológiai aspektusból, vizsgálták az irodalmi és filmes hatásait, az utolsó alkalmon pedig pszichológiai nézőpontból közelítették meg a kérdést.
A név sosem egészen a miénk – Virág Zoltán és Losoncz Alpár beszélgetett a Grand Caféban
Dr. Virág Zoltán, az SZTE Magyar Irodalmi Tanszék docensének Régiókon átívelő összetartozások című kötete 2023-ban jelent meg; az irodalomtörténész a Vajdasággal/Délvidékkel kapcsolatos tanulmányait gyűjtötte egybe. A tanulmánykötet okán kedden a Grand Caféban beszélgetett a szerzővel Dr. Losoncz Alpár filozófus, közgazdász, társadalomtudós, a Szerb Akadémia tagja, az újvidéki egyetem egykori tanára, aki az 1990-es évek elején a Szegedi Tudományegyetem vendégtanára is volt.
A gyógyszerre nem jól reagáló epilepsziásoknak szeretnénk segíteni – mondja Dr. Harmath-Tánczos Tímea
Dr. Harmath-Tánczos Tímea neuropszichológiai szakpszichológus egyetemi tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen végezte, doktori fokozatot is itt szerzett. A Pszichológia Intézet adjunktusa, kutatásai során az epilepsziával élő páciensekkel, a stroke-on átesett személyekkel, valamint az agy-koponya sérültek neuropszichológiai diagnosztikájával és rehabilitációjával foglalkozik. Ezúttal az SZTE BTK Pszichológia Intézetében működő, általa vezetett Klinikai Neuropszichológia Kutatócsoport epilepsziával kapcsolatos kutatásairól kérdeztük.
A pszichés betegekkel kapcsolatos előítéletek leküzdéséért dolgoztak az SZTE hallgatói, kiadványt készítettek a témáról
Rajzok és festmények, valamint egy kiadvány lett a végeredménye az SZTE Rajz-művészettörténet Tanszék hallgatói, valamint a design- és művészetmenedzsment mesterszakosok közös kurzusának. A féléves projekt célja az volt, hogy a hallgatók művészeti eszközökkel hívják fel a figyelmet a pszichés problémák társadalmi megítélésére és az azokkal kapcsolatos előítéletekre. A Batyu című kiadványt és az alkotásokat december 12-én 18 órától ismerheti meg a közönség a Jazz Kocsmában. A hallgatók az eladásokból származó teljes bevételt az ópusztaszeri Napsugár Pszichiátriai Otthon javára ajánlják fel.
Magyarország megismerése a táncon keresztül
Melinda Barath New Yorkban született, és nemrég diplomázott a St. Lawrence Egyetemen, ahol kémia szakon szerzett alapszakos diplomát. A Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjprogram keretében idén először elérhető nyári egyetemi kurzuson vett részt, ahol a magyar néptáncokat ismerhette meg. Tanulmányait Magyarországon, elsősorban Szegeden szeretné folytatni.
Az SZTE vezető interdiszciplináris magyar egyetem a THE új rangsora szerint
A Times Higher Education új rangsort indított az egyetemek interdiszciplináris területeken elért tudományos eredményei és kiválósága mérésére. A 2024. november 21-én első alkalommal közzétett THE Interdisciplinary Science Rankings szerint a Szegedi Tudományegyetem teljesítménye kiemelkedő: a 251-300. helyezést érte el a nemzetközi mezőnyben, Magyarországon első helyen szerepel.