Bezár

Hírek

borito

Agrárszakképző Intézmények VI. Országos Gazdászversenye

Agrárszakképző Intézmények VI. Országos Gazdászversenye

2026. május 19.
4 perc
Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Az országban működő öt agrárszakképzési centrum a Hód-Mezőgazda Zrt-vel és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával közösen, a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karával együttműködve hatodik alkalommal szervezte meg az Agrárszakképző Intézmények Országos Gazdászversenyét, 2026. május 15-én, Hódmezővásárhelyen, a XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítás keretein belül.

A megnyitó 10 órakor kezdődött, ahol az Alföldi Agrárszakképzési Centrum részéről Dr. Horváth József főigazgató, a kiállításszervező Hód-Mezőgazda Zrt. képviseletében Antal Gábor vezérigazgató köszöntötte a versenyző csapatokat, felkészítő oktatóikat és valamennyi vendéget, továbbá Bagdán Boglárka, a zsűri elnöke ismertette a verseny menetét, és megnyitotta a Gazdászversenyt.

 

A szakmai zsűri elnöke:

Bagdán Boglárka főosztályvezető asszony (Agrárminisztérium);

A zsűri társelnöke:

Székely Erika, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szakképzési és szaktanácsadási igazgatója;

Az zsűri további tagjai:

Prof. Dr. Czóbel Szilárd Endre, a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar általános dékánhelyettese,

Kurusa Tamás, a Hód-Mezőgazda Zrt. termelési vezérigazgató-helyettese,

Czina Ferenc, a Talentis Agro Zrt. stratégiai növénytermesztési divízió vezetője,

Balassa Gergely, a Bonafarm-Bábolna Takarmány Kft. ügyvezető igazgatója, (Bonafarm Csoport)

Nagypéter Sándor, a Délalföldi Kertészek Szövetkezete elnök-ügyvezető igazgatója.

 

A megmérettetés az SZTE Mezőgazdasági Kar Takács Ferenc Gyakorlati Képző Központban és a kiállítási centrum területén zajlott.

A versenyen részt vevő tizenhárom magyarországi agrárszakképző intézmény tanulói csapatai, agrárszakképzési centrumonként 2-2, egyéb fenntartású intézmény esetében 1-1 háromfős csapat (összesen 39 diák, 13 csapatban), gazdálkodási, mezőgazdasági elméleti és gyakorlati feladatokat oldottak meg. A rendezvény megnyitóját követően a csapatok egy online kérdéssor kitöltésével kezdték meg a versenyt, melyet egy agrárdigitalizációs kihívás követett, majd a délután folyamán a kiállítás közönsége előtt zajlott szakmai gyakorlati, ügyességi feladatokban mérhették össze képességeiket. Ezek között szerepelt: „Mi kell a levesbe?” c. feladat, gazdasági növények vetőmagfelismerése és ezermagtömeg alapján sorrendbe helyezése, drónos gyakorlati feladat, tenyésztési, termelési és mezőgazdasági erő- és munkagépek tulajdonságainak begyűjtése a kiállításról, takarmány kimérése adagoló kanállal, állat testtömeg becslése, burgonya ültetése.

Az eseményen 39 versenyző diák vett részt, és hozzájuk csatlakozott mentorként 15 fő egyetemi hallgató az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karáról.

Díjazás: 1-2-3. helyezett csapatok ajándékai: 1-1 MAKITA gyártmányú flex a Hód-Mezőgazda Zrt. és az Axiál Kft. jóvoltából, valamint egy-egy értékes ajándékcsomag a Bonafarm-Bábolna Takarmány Kft. felajánlásával.

Továbbá egy-egy szakmai látogatás a Hód-Mezőgazda Zrt., a Bonafarm-Bábolna Takarmány Kft. és a Délalföldi Kertészek Szövetkezete telephelyére, és a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar tanulmányi ösztöndíjai.

Az 1. helyezett csapat tagjai egyenként 150.000 Ft, a 2. helyezett csapat tagjai 100.000 Ft, a 3. helyezett csapat tagjai 75.000 Ft ösztöndíjat nyertek, amelyet sikeres felvételi esetén, a Kar hallgatójaként fognak megkapni. Emellett kari ajándékcsomagokat is átvehettek.

Az Alföldi Agrárszakképzési Centrum felajánlásával az I. helyezett csapat egy 50.000 Ft értékű, a II. helyezett csapat egy 40.000 Ft értékű és a III. helyezett csapat pedig egy 30.000 Ft értékű MediaMarkt ajándékutalvány birtokosa lett.

 

1. helyezett: Mezőhegyesi Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium csapata: Kiss Panka, Kotroczó Anna, Kozák Vanda. Felkészítő oktatójuk: Törőcsik Tibor.

Szakmai látogatásra a Bonafarm-Bábolna Takármány Kft. telephelyére utaznak.


0Z7A2932

 

2. helyezett: Közép-magyarországi ASzC Fáy András Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Pécel csapata: Fényes Benedek, Kaári Áron, Macsala Ádám. Felkészítő oktatójuk: Terenyi Szilveszter.

Szakmai látogatásra a Hód-Mezőgazda Zrt-hez, Hódmezővásárhelyre utaznak.

 

3. helyezett: Déli ASzC Csapó Dániel Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium csapata Szekszárdról. Versenyzők: Andrási Tamás Ármin, Gunda-Sulák Márton, Sógorka Bence. Felkészítő oktatójuk Király Gábor.

Szakmai látogatásra a Délalföldi Kertészek Szövetkezete felajánlásával, Szentesre utaznak.


0Z7A2913

 

0Z7A3000

Különdíjak

Csapatonként egy-egy 50-50.000 Ft-os OBI vásárlási utalvány, melyet az Alföldi Agrár Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft. ajánlott fel, átadta dr. Kalmár Éva ügyvezető. Valamennyi különdíjas versenyző megkaphatta a Talentis Agro Zrt., a Genezis és az IKR Agrár Kft. egy-egy ajándékcsomagját is.

 

„A zsűri különdíja”: Alföldi ASzC Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola, Hódmezővásárhelyről;

 

„A tesztfeladatban legmagasabb pontszámot szerzett csapat különdíja”: Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium csapata;

 

„Legjobb csapat az agrárdigitalizációs feladatokban különdíj”: a Széchenyi István Egyetem Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium csapata, Győrből.

 

Lelkes, összedolgozó, egymást segítő csapatok versenyét láthattuk, ahol mindenki jól érezhette magát.

 

A csapatoknak sok szeretettel gratulálunk!


Forrás:

Tóthné Kardos Ágnes
ügyviteli referens
Alföldi Agrárszakképzési Centrum


Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

  • máj
    4
    Vizsgajelentkezések
    00:01
    00:01
  • máj
    18
    Vizsgaidőszak záróvizsgázó hallgatók számára
    08:00
    08:00
  • máj
    18
    Vizsgaidőszak
    08:00
    08:00
  • jún
    11
    Szakdolgozat / Diplomamunka házi védése (FOSZ, BSc, MSc, SZT)
    08:00 - 16:00
    08:00 - 16:00

Kapcsolódó hírek