SZTE MGK 2022. március

2022. március 28.

Poszterpályázat egyetemi hallgatóknak és középiskolásoknak. A pályázatra A1-es méretű fotómontázsokból szerkesztett posztereiket PDF formátumban 2022. április 11-ig küldhetik be a versenyzők.

2022. március 28.

Pro Urbe kitüntetést kapott Prof. Dr. Mucsi Imre, az SZTE Mezőgazdasági Karának egykori dékánja. A díjjal a város polgárainak érdekében végzett tevékenységét, valamint a város szellemi-, társadalmi, kulturális fejlődése érdekében végzett munkásságát ismerték el.

2022. március 28.

Széchenyi-díjat kapott SZENTI TIBOR író, etnográfus Magyarország számára kivételesen értékes néprajztudományi pályafutása, a tanyavilág történetét, életmódját, szerepét és hanyatlását bemutató, szépirodalmi igényességgel megírt művei, sokrétű, leletmentő kutatásai, a hagyományos paraszti társadalom XX. századi erőszakos átalakításának pótolhatatlan értékű feldolgozása elismeréseként. Szenti Tibor az SZTE Mezőgazdasági Kar jogelőd intézményének 1980-ban volt tudományos munkatársa.

2022. március 28.

A Meteorológiai Világnapon az SZTE Mezőgazdasági Kar oktatója, Prof. Dr. Makra László egyetemi tanár magas szakmai kitüntetésben részesült.

2022. március 10.
2022. március 02.

Dr. Patkó László, WWF Nagyragadozók programvezetője lesz a vendégünk, akivel az ember és a vadvilág együttélésének lehetőségeiről beszélgetünk.